Кој е новиот супер напиток?Живот
ммм вкусно

Кој е новиот супер напиток?

Рецепт за т.н. суперкафе е пребаруван дури 218 отсто повеќе отколку минатата година на “Pinterest”. Доколку го напишете зборот “supercoffee”…

Самсунг идниот месец ќе го претстави Galaxy S9!Мобилни и технологија
едвај чекаме

Самсунг идниот месец ќе го претстави Galaxy S9!

Јужнокорејскиот гигант Самсунг потврди дека идниот месец на Mobile World Congres саемот во Барселона ќе ги претстави Galaxy S9 и…

Кои се двете кралски снаи и што крие нивното минато?Шоу бизнис и трач
Интересно..

Кои се двете кралски снаи и што крие нивното минато?

Членовите на британското кралско семејство од секогаш треба да внимаваат на своето однесување во јавноста бидејќи тие ја претставуваат својата…

Санчез ќе биде продаден само ако се исполнат два условиСпорт
дали конечено ќе има продажба?

Санчез ќе биде продаден само ако се исполнат два услови

„Би-Би-Си“ објави дека премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа…

Македонските ракометари ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕПСпорт
нека е за мотив!

Македонските ракометари ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични…

Пасторе порача дека сака да си заминеСпорт
Вести

Пасторе порача дека сака да си замине

Кавани и Пасторе не беа повикани за натпреварот на ПСЖ против Амиенс, затоа што не се вратиле во Париз на…

Ѕвезди кои невини стапија во бракШоу бизнис и трач
Екстра

Ѕвезди кои невини стапија во брак

Секс пред брак? Не кога се овие ѕвезди во прашање. Чекањето на првата брачна ноќ и медениот месец е традиција…

Тејлор Свифт објави нов видео записМузика и филм
Видео запис

Тејлор Свифт објави нов видео запис

Тејлор Свифт уште еднаш покажа дека владее со музичката сцена со најновиот видео запис за песната End Game. Видео записот…

Преслушајте ја новата песна на Енрике ИглесиасМузика и филм
Нов хит

Преслушајте ја новата песна на Енрике Иглесиас

Откако почна да прави латино песни, Енрике Иглесиас повторно стана еден од најслушаните изведувачи на светот. А денес на листата…

Четкар во „Станица 26“Настани

Четкар во „Станица 26“

Концертната агенција и продукција „3Гонга“ Ве поканува на концертна свирка (Градска сесија бр.8) на македонскиот џез и фанк гитарист Владимир…