Ешли Грахам во провокативно издание плени погледи од сите страни!Шоу бизнис и трач
баш е секси

Ешли Грахам во провокативно издание плени погледи од сите страни!

Титулата голотија овој пат оди кај најпознатата плус-сајз манекенка која го носела најразголениот тренд на сезоната. По Ким Кардашијан, Деми…

Хајди без грам шминка на насловна странаМода и убавина
секако е прекрасна!

Хајди без грам шминка на насловна страна

Преубавата германска манекенка позирала во природно издание во најновиот број на нивниот најпознат германски магазин “Harper’s Bazaar”. Хајди Клум е…

Колку вредат Кутињо и Дембеле?Спорт
милионски суми

Колку вредат Кутињо и Дембеле?

Вртоглави 160 милиони евра Барселона издвои за трансферот на Филипе Кутињо од Ливерпул. Сепак, многумина не се сложуваат со тоа…

JBL претстави паметен звучник со екранМобилни и технологија
мора да се купи!

JBL претстави паметен звучник со екран

Четири големи компании на CES претставија паметни звучници со екран кои што имаат интегриран Google Assistant. Еден од големите трендови…

Добитник на Златен глобус обвинет за сексуално злоставувањеШоу бизнис и трач

Добитник на Златен глобус обвинет за сексуално злоставување

Откако актерот Џејмс Франко го освои Златниот глобус за најдобар актер во филмот „Disaster Artist“, неколку жени го обвинија за…

The Weeknd ја раскина соработка со H&MШоу бизнис и трач
Тешка навреда

The Weeknd ја раскина соработка со H&M

Популарниот музичар The Weeknd ја раскина соработката со модната куќа H&M поради расистички навреди, пренесува „Independent“. Модната куќа неодамна се…

Хокинг го прослави 76. роденденШоу бизнис и трач

Хокинг го прослави 76. роденден

Кога му била откриена болеста на Стивен Хокинг докторите му предвиделе само уште 2 години живот, но тој е вистинско медицинско…

Платил 160.000$ за да гледа Game of Thrones со Емилија КларкШоу бизнис и трач
Со Бред Пит во конкуренција

Платил 160.000$ за да гледа Game of Thrones со Емилија Кларк

Анонимен обожавател на серијата Game of Thrones платил 160.000 долари на аукцијата на Шон Пен да изгледа само една епизода…

Меган Маркл ги избриша сите профили на друштвените мрежиШоу бизнис и трач
Должност си е

Меган Маркл ги избриша сите профили на друштвените мрежи

Меган Маркл ги деактивираше сите нејзини профили на социјалните мрежи, потврди Кесингтонската палата. „Меган им се заблагодарува на сите што…

Лука Модриќ призна дека затаил данокСпорт
Вести

Лука Модриќ призна дека затаил данок

Лука Модриќ признал дека затаил данок и ќе плати 870.728 евра на шпанските власти. Тој беше обвинет дека заедно со…