Таи Хeрис и Жозеп Тејлор кариерата ја продолжуваат во Босна и ХерцеговинаСпорт
Вести

Таи Хeрис и Жозеп Тејлор кариерата ја продолжуваат во Босна и Херцеговина

Шкупи остана без најдобрите кошаркари откако интернационалците од САД одлучија да го напуштат Чаир и да си заминат од Македонија.…

Рики Мартин објави фотографија на која е голШоу бизнис и трач
Слика

Рики Мартин објави фотографија на која е гол

Рики Мартин го прослави својот 46 роденден, но доколку ги погледнете неовите фотографии, не би рекле дека е во неговата…

Овие дами не биле доволно убави за ХоливудШоу бизнис и трач
Филм

Овие дами не биле доволно убави за Холивуд

Филмската индустрија понекогаш знае да биде многу сурова во потрагата по нови личности кои мораат да ги исполнат високите критериуми…

Џастин Тимберлејк се врати со нов видео записМузика и филм
Екстра

Џастин Тимберлејк се врати со нов видео запис

Џастин Тимберлејк се врати на музичката сцена по долгогодишна пауза, со песната Filthy, со која го најавува албумот Man of…

Мадона објави фотографија со ќерка и, се згрози целиот светШоу бизнис и трач

Мадона објави фотографија со ќерка и, се згрози целиот свет

Поп-пејачката Мадона објави фотографија од Новогодишната ноќ, која ја помина заедно со нејзината ќерка Лурд. Мадона и Лурд ја прославија…

Неверојатната 10-годишна трансформација на пар се прошири како витусЗдравје и Фитнес

Неверојатната 10-годишна трансформација на пар се прошири како витус

Венди Џозеф и нејзиниот вереник Ден Хенеси од Њу Џерси, неодамна ја прославиле својата десетгодишна врска, а по тој повод…

Вака ќе се презиваат принцот Хари и Меган после венчавкатаШоу бизнис и трач

Вака ќе се презиваат принцот Хари и Меган после венчавката

Принцот Хари и актерката Меган Маркл веројатно ќе ги корситат само своите имиња, но при запишувањето во книгата на венчани,…

Успешно завршена хуманата акција „12 елки – 12 медиумски приказни“ во Скопје Сити МолЗанимливости

Успешно завршена хуманата акција „12 елки – 12 медиумски приказни“ во Скопје Сити Мол

Новогодишната хумана акција „12 елки – 12 медиумски приказни“ која започна на 18 декември во Сити мол, и траеше до…