Адис Јаховиќ без влакна на јазикотСпорт
Вести

Адис Јаховиќ без влакна на јазикот

 Адис Јаховиќ е познат по својот темперамент и фактот што нема влакна на јазикот, поради што сега повторно се најде…

Овие холивудски ѕвезди за себе тврдат дека се видовитиЗанимливости
Бизарно

Овие холивудски ѕвезди за себе тврдат дека се видовити

Во текот на минатите години, некој од холивудските ѕвезди ја изненадиа јавноста со тоа што откриа дека поседуваат одредени способности,…

Потврдено – Игра на тронови се враќа во 2019 годинаМузика и филм
Серија

Потврдено – Игра на тронови се враќа во 2019 година

Осмата и последма сезона од Игра на тронови ќе биде емитувана во 2019 година, потврди HBO. По раните планови на…

Вака изгледаше Рада Манојловиќ пред операциитеШоу бизнис и трач
Слика

Вака изгледаше Рада Манојловиќ пред операциите

Рада Манојловиќ е една од најубавите пејачки на српската естрада, но многу од нив ќе се согласат дека тоа не…

Рита Ора и Лијам Пејн со нова песна за 50 Нијанси СивоМузика и филм
Екстра

Рита Ора и Лијам Пејн со нова песна за 50 Нијанси Сиво

Рита Ора и Лијам Пејн ги здружиа силите и снимиа дует  за песната For You, нумера која ќе се најде…

Серена Вилијамс повторно разочара..Спорт
Но зошто?

Серена Вилијамс повторно разочара..

Серена Вилијамс, најдобрата тенисерка во поновата историја донесе одлука која баш и не ги израдува нејзините фанови. Иако беше најавено,…

Хип хопот е најслушана музика во 2017та година!Музика и филм
па секако..

Хип хопот е најслушана музика во 2017та година!

“Nielsen” за 2017та година спровела истражување за најзастапениот музички жанр, наведувајќи дека хип-хопот за прв пат ја надминал рок музиката…

Пеп пронајде засилување за СитиСпорт
дали ризикува?

Пеп пронајде засилување за Сити

Пеп Гвардиола наводно итно барал засилување во одбраната на неговата екипа и како што пренесуваат англиските медиуми, тој го пронашол…

Дру Баримор се врати во најубавите спомени од детствотоШоу бизнис и трач
Баш е слатка..

Дру Баримор се врати во најубавите спомени од детството

Американската актерка Дру Баримор во списанието “InStyle”ги “рециклираше” своите фотографии од минатото кои датираат уште од почетокот на 80-тите години…

Иванка Трамп со амбиција да стане прва жена претседател на САДШоу бизнис и трач
смешки..

Иванка Трамп со амбиција да стане прва жена претседател на САД

Иванка Трамп посакувала да стане прва жена претседател на САД, кажуваат новите гласини кои се поврзани со Белата куќа. Таа имала…