Браќата Бол пречекани како најголеми НБА ѕвездиСпорт
Вести

Браќата Бол пречекани како најголеми НБА ѕвезди

Лонзо Бол, Лианџело и Ламело Бол, иако беа најавувани како идни НБА кошаркари, кариерата ќе ја продолжат во Европа. Тие…

Маурисио Покетино прокоментира за гласините за можното заминување на Хари КејнСпорт
Вести

Маурисио Покетино прокоментира за гласините за можното заминување на Хари Кејн

Маурисио Покетино, ги прокоментира гласините за можното заминување на Хари Кејн во редовите на Реал Мадрид. Одличниот напаѓач веќе некое…

Ана Николиќ драстично слабееШоу бизнис и трач

Ана Николиќ драстично слабее

Ана Николиќ новата година ја започна работно, настапувајќи во два клуба, а во првото новогодишно интервју откри какви и се…

Ева Лонгорија им го честита празникот на фановите со бременото стомачеШоу бизнис и трач
Екстра

Ева Лонгорија им го честита празникот на фановите со бременото стомаче

Ева Лонгориа ќе стане мајка оваа година. Таа потврди дека е во четврти месец од бременоста и дека таа и…

Кендал Џенер: Не сум бремена, само сакам да јадамШоу бизнис и трач
Екстра

Кендал Џенер: Не сум бремена, само сакам да јадам

Кендал Џенер е последната девојка од Кардашијан – Џенер за кој почнаа гласини дека е бремена, а се поради фотографија…

Кортни Кардашијан од старлета стана фитнес ѕвездаШоу бизнис и трач
Со само 100 чучневи

Кортни Кардашијан од старлета стана фитнес ѕвезда

Според изборот на магазинот Heat, Кортни Кардашијан е новата фитнес ѕвезда. 38-годишната Кортни Кардашијан беше избрана од магазинот Heat за новата…

Ауди ќе ни претстави „продолжена верзија“ на моделот Q2Авто-мото
Извонредно..

Ауди ќе ни претстави „продолжена верзија“ на моделот Q2

Германскиот производител наскоро ќе претстави продолжена верзија на најмалиот кросовер во својата гама – моделот Q2. Од Ауди најавија дека…

Како до витка става и покрај многубројните обврски?Здравје и Фитнес
топ корисни совети

Како до витка става и покрај многубројните обврски?

Доколку и вие сте во трка со времето, работите осум до десет часа дневно, веројатно помислата за држење диета ви…

Еминем, Бијонсе и The Weeknd се ѕвездите на филмскиот фестивал Coachella 2018Музика и филм
добра комбинација

Еминем, Бијонсе и The Weeknd се ѕвездите на филмскиот фестивал Coachella 2018

Главните овогодинешни ѕвезди на најголемиот музички фестивал – Coachella, се Еминем, Бијонсе и The Weeknd, потврдија организаторите. Бијонсе оваа година…

Лејди Гага знае како да ги израдува своите фанови!Шоу бизнис и трач
Среќна нова година!

Лејди Гага знае како да ги израдува своите фанови!

Поп провокативната пејачка на своите фанови на самиот почеток на 2018-тата година им честитала Нова година со разголена фотографија. Лејди…