Марија Шерифовиќ на соло концерт во Скопје!Настани
Ќе биде забавно..

Марија Шерифовиќ на соло концерт во Скопје!

Единствената српска победничка на  Евровизија и позната балканска музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ најавува голем солистички концерт за прв пат во…

Како семејството Трамп ја дочека новата 2018та година?Шоу бизнис и трач
па не е лошо..

Како семејството Трамп ја дочека новата 2018та година?

Доналд Трамп заедно со своето семејство приреди новогодишна забава во „Mar a Lago“, нивната приватна резиденција на Флорида. За таа…

Како до мирен стомак за време на празниците?Здравје и Фитнес
Корисни совети!

Како до мирен стомак за време на празниците?

Колку и да сакаме да внимаваме на линијата за време на празниците консумираме помасна храна и тоа во големи количини.…

Права бомба и во 6тата деценија од животот!Шоу бизнис и трач
Секогаш заводлива..

Права бомба и во 6тата деценија од животот!

Актерка Селма Хајек изгледа врвно во 51-та година од животот, а нејзината линија можете да ја погледнете на фотографијата која…

Веројатно по пензионирањето ќе бидам тренер, изјави Лео Меси!Спорт
секогаш скромен!

Веројатно по пензионирањето ќе бидам тренер, изјави Лео Меси!

Лионел Меси пред себе има уште неколку сезони во Барселона, по што ќе се врати во Аргентина во екипата на…

Перо Антиќ открива на што се должи неговиот пресврт во кариератаСпорт
Вести

Перо Антиќ открива на што се должи неговиот пресврт во кариерата

Перо Антиќ во едно новогодишно интервју за српските медиуми откри каде се случил пресвртот во неговата кариера и на што…

Филип Кутињо повторно во центарот на вниманиетоСпорт
Вести

Филип Кутињо повторно во центарот на вниманието

Филип Кутињо со почетокот на новиот трансфер период, повторно се наоѓа во центарот на вниманието. Веќе одамна не е тајна…

Лионел Меси: Живеам нормален животСпорт
Вести

Лионел Меси: Живеам нормален живот

Лионел Меси пред себе има уште неколку сезони во Барселона, по што ќе се врати во Аргентина во екипата на…

Нов трејлер за „Fifty Shades Freed“Музика и филм
Наскоро

Нов трејлер за „Fifty Shades Freed“

Новата година започна со новиот трејлер за трилогијата „Fifty Shades Of Grey“. Тој излезе токму на 1-ви јануари. Дакота Џонсон…

Емили Ратајковски скоро гола ја дочека новата годинаШоу бизнис и трач
Слика

Емили Ратајковски скоро гола ја дочека новата година

Емили Ратајковски ја дочека новата година во Њујорк во друштво на пријателите, а на Инстаграм сподели неколку фотографии од оваа…