Што ќе работи Роналдо кога ќе се пензионира?Спорт
добра замисла

Што ќе работи Роналдо кога ќе се пензионира?

За време на „Глуоб сокер авардс“ Кристијано Роналдо го доби признанието за најдобар светски фудбалер, а бидејќи негов соговорник за…

Како Балканот ја дочека новата 2018та година?Занимливости
среќни моменти

Како Балканот ја дочека новата 2018та година?

Новата година во балканскиот регионот е пречекана весело, а во многу градови имаше организирана прослава на плоштадите. Во Подгорица забавуваше…

Намирници кои треба да ги консумирате пред алкохолотЗанимливости

Намирници кои треба да ги консумирате пред алкохолот

Совети од нутриционистка кои ќе ви помогнат да го избегнете мамурлакот: Пијте цел ден зелен чај Зелениот чај е одличен…

Доказ дека килограмите некому добро стојатШоу бизнис и трач

Доказ дека килограмите некому добро стојат

По ерата на слабост која доминираше кај познати личности, многу ѕвезди одлучија да ја вратат тежината. Тие изгледаат одлично. Слабиот…