Како одмара Емили Ратајковски!?Шоу бизнис и трач
згодница

Како одмара Емили Ратајковски!?

Младата манекенка, а  и омилена на машката популација е дефинитвно моделот Емили Ратајковски,која со својата убавина и природни бујни атрибути…

Серена Вилијамс за првпат по 20 години е надвор од ВТА ранкинготСпорт
биче боље

Серена Вилијамс за првпат по 20 години е надвор од ВТА ранкингот

Серена Вилјамс е една од најдобрите тенисерки во историјата на тенискиот спорт, а нејзината приказна брои освоени 23 Гренд Слем,…

Пјер-Емерик Обамејанг потпиша за АрсеналСпорт
со среќа!

Пјер-Емерик Обамејанг потпиша за Арсенал

Арсенал го реализира трансферот на Пјер-Емерик Обамејанг од Борусија Дортмунд, а габонецот со лондоснкиот клуб потпишал повеќегодишен договор. Обамејанг од…

Паметни папучи кои што сами се „паркираат“ на свое местоМобилни и технологија
генијално..

Паметни папучи кои што сами се „паркираат“ на свое место

Јапонците се познати по необичните изуми, но последниот кој што доаѓа од Нисан би можел да стане вистински хит. Имено,…

Роналдо има нова афера?!Шоу бизнис и трач
срамота...

Роналдо има нова афера?!

Kристијано Роналдо во ноември доби ќерка со својата девојка Џорџина Родригез, но тоа не е причина да нема гласини за…

Поп кралицата Мадона се разголи и пожалиШоу бизнис и трач

Поп кралицата Мадона се разголи и пожали

Поп-кралицата Мадона неодамна изјави дека е прилично осамена. Мадона неодамна се преселила во Португалија за нејзиниот син Дејвид Банда може…

Меколи Калкин откри кој дел му е омилен од „Сам дома“Шоу бизнис и трач
Го налути Трамп

Меколи Калкин откри кој дел му е омилен од „Сам дома“

Актерот Меколи Калкин откри кој дел му е омилен од филм „Сам дома”. Тој, исто така, даде објаснување зошто неговиот…

DMX повторно се враќа во затворШоу бизнис и трач
Позитивен на сите тестови

DMX повторно се враќа во затвор

Американскиот суд му нареди на американскиот рапер Ди-Ем-Екс (DMX) да биде вратен во затвор поради кршење на условите за кауција.…

Вистинска жена. Кого се сними за својот сопруг?Шоу бизнис и трач
Легенда

Вистинска жена. Кого се сними за својот сопруг?

Дека не е строга, одмерена и сериозна покажа Викторија Бекам со нејзината последна најава за Instagram. Во видеоснимката му честиташе…

Колку е висок Бруно Марс?Шоу бизнис и трач
Сигурно не знаете

Колку е висок Бруно Марс?

Се вели дека отровот се чува во мали шишиња, со ова можеби не би се согласиле обожавателите на Бруно Марса,…