врвен автомобил

Погледнете го прототипот на 2018 Honda Insight

Honda претставија слики од новиот прототип на третата генерација на нивниот модел Insight пред да биде официјално претставен на Јужно…

веќе очекувано

Vogue избра најдобро облечена дама во 2017 година

“Модната библија” Vogue, пред крајот на годината, традиционално ја објави својата листа на најдобро облечени славни дами. “Vogue” не го…

Интересно..

Кои се двете најголеми иновации кои што можеме да ги очекуваме кај паметните телефони идната година?

Идната година можеме да очекуваме имплементирање на две големи иновации кога станува збор за паметните телефони. Паметните телефони секоја година…

сите се преубави

Кои се 100-те најубави жени од целиот свет меѓу кои е и младата србинка?

Критичарите од “The Independent Critics”, односно “TC Candler” кој на социјалните мрежи го следат половина милион луѓе, составиле листа на сто најубави…

растураат

Ливерпул со уште едно засилување

Ливерпул на големо се подготвува за остатокот од сезоната, па неодамна за рекордни 75 милиони фунти го ангажираа Вирџил Ван…

Вести

Андреа Пенезиќ најави завршување на својата професионална кариера

Андреа Пенезиќ, која што настапува во редовите на македонскиот женски ракометен првак Вардар на крајот на сезоната најави завршување на…

Интересни факти

Ова се актери кои ги обележаа нашите омилени серии

Филмската и ТВ индустријата се промени во текот на претходните години. Некогаш беше незамисливо големите филмски имиња да глумат во…

Интересно

Ова е листата на најсексипилни жени во светот

TC Candler се критичари од Лос Анџелес кој во последниве 27 години секоја година прават листа од 100 најубави мажи…

Интересно

Ова е листата на најсексипилни мажи во светот

TC Candler се критичари од Лос Анџелес кои во последниве 27 години секоја година прават листа од 100 најубави жени…

згодница

”Грдото пајче” го возврати ударот!

Талула Вилис е ќерката на Деми Мур и Брус Вилис, која порано била нарекувана “грдото дете”. Таа не ги заборави…