дефинитивно најдобри

10те најбрзите SUV модели на светот

На пазарот се појавуваат сè повеќе SUV модели со карактеристики на суперспортски автомобили иако во почетокот не беа замислени како…

добра најава..

Најавена е новата сезона на “Top Gear” во која гостува и Кен Блок

По првите епизоди на новата сезона на шоуто “Grand Tour”, имаме прилика да ја погледнеме и најавата за следната сезона…

модна катастрофа

Стилот со пари не се купува, модна утка на Петра Еклстоун!

Петра Еклстоун, ќерката на сопственикот на Formula 1 и поранешната хрватска манекенка Славица Радиќ, може да си приушти сè што…

Машала

Мапа на земји во кои највеќе се пие алкохол

За Русите е познато дека тие се една од нациите што најчесто пијат алкохол, но дали се прашувате каква е…

Штета што нема да имаме прилика да ја видиме

Гламурозна, секси и добра глумица, совршена Бонд девојка

За улогата на Рејчел Зејн во адвокатската серија Suits, актерката Меган Маркл доби позитивни критики. Исто така беше забележана и…

Вести

Шкодран Мустафи беше еден од стрелците за победата на Арсенал

Шкодран Мустафи, беше еден од стрелците за победата на Арсенал од 3:2 против Кристал Палас. 25-годишниот играч, по потекло од…

Вести

Месут Озил нема да се пресели во Барселона

Месут Озил многу веројатно нема да се пресели во Барселона во јануарскиот преоден рок. Причина за тоа се неговите барања…

Бизарно

Клои Кардашијан ја нападнаа поради тоа што бремена вежба

Клои Кардашијан потврди минатата недела дека е бремена, по што откри дека е во 6 месец од бременоста. Таа е…

Екстра

Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус наскоро родители?

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт се запознаа во 2009 година кога и двајцата сеуште беа тинејџери, а после бројни раскинувања…

Екстра

Кардашијан одговориа на тужбата на Блек Чајна

Крис Џенер, Роб и Ким Кардашијан конечно одговориа на тужбата која против нив ја подигна Блек Чајна, а во која…