Мапа на земји во кои највеќе се пие алкохолЗанимливости
Машала

Мапа на земји во кои највеќе се пие алкохол

За Русите е познато дека тие се една од нациите што најчесто пијат алкохол, но дали се прашувате каква е…

Гламурозна, секси и добра глумица, совршена Бонд девојкаШоу бизнис и трач
Штета што нема да имаме прилика да ја видиме

Гламурозна, секси и добра глумица, совршена Бонд девојка

За улогата на Рејчел Зејн во адвокатската серија Suits, актерката Меган Маркл доби позитивни критики. Исто така беше забележана и…

Шкодран Мустафи беше еден од стрелците за победата на АрсеналСпорт
Вести

Шкодран Мустафи беше еден од стрелците за победата на Арсенал

Шкодран Мустафи, беше еден од стрелците за победата на Арсенал од 3:2 против Кристал Палас. 25-годишниот играч, по потекло од…

Месут Озил нема да се пресели во БарселонаСпорт
Вести

Месут Озил нема да се пресели во Барселона

Месут Озил многу веројатно нема да се пресели во Барселона во јануарскиот преоден рок. Причина за тоа се неговите барања…

Клои Кардашијан ја нападнаа поради тоа што бремена вежбаШоу бизнис и трач
Бизарно

Клои Кардашијан ја нападнаа поради тоа што бремена вежба

Клои Кардашијан потврди минатата недела дека е бремена, по што откри дека е во 6 месец од бременоста. Таа е…

Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус наскоро родители?Шоу бизнис и трач
Екстра

Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус наскоро родители?

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт се запознаа во 2009 година кога и двајцата сеуште беа тинејџери, а после бројни раскинувања…

Кардашијан одговориа на тужбата на Блек ЧајнаШоу бизнис и трач
Екстра

Кардашијан одговориа на тужбата на Блек Чајна

Крис Џенер, Роб и Ким Кардашијан конечно одговориа на тужбата која против нив ја подигна Блек Чајна, а во која…

Погледнете го прототипот на 2018 Honda InsightАвто-мото
врвен автомобил

Погледнете го прототипот на 2018 Honda Insight

Honda претставија слики од новиот прототип на третата генерација на нивниот модел Insight пред да биде официјално претставен на Јужно…

Vogue избра најдобро облечена дама во 2017 годинаМода и убавина
веќе очекувано

Vogue избра најдобро облечена дама во 2017 година

“Модната библија” Vogue, пред крајот на годината, традиционално ја објави својата листа на најдобро облечени славни дами. “Vogue” не го…

Кои се двете најголеми иновации кои што можеме да ги очекуваме кај паметните телефони идната година?Мобилни и технологија
Интересно..

Кои се двете најголеми иновации кои што можеме да ги очекуваме кај паметните телефони идната година?

Идната година можеме да очекуваме имплементирање на две големи иновации кога станува збор за паметните телефони. Паметните телефони секоја година…