Андреа Пенезиќ најави завршување на својата професионална кариераСпорт
Вести

Андреа Пенезиќ најави завршување на својата професионална кариера

Андреа Пенезиќ, која што настапува во редовите на македонскиот женски ракометен првак Вардар на крајот на сезоната најави завршување на…

Ова се актери кои ги обележаа нашите омилени серииФото Стории
Интересни факти

Ова се актери кои ги обележаа нашите омилени серии

Филмската и ТВ индустријата се промени во текот на претходните години. Некогаш беше незамисливо големите филмски имиња да глумат во…

Ова е листата на најсексипилни жени во светотЗанимливости
Интересно

Ова е листата на најсексипилни жени во светот

TC Candler се критичари од Лос Анџелес кој во последниве 27 години секоја година прават листа од 100 најубави мажи…

Ова е листата на најсексипилни мажи во светотЗанимливости
Интересно

Ова е листата на најсексипилни мажи во светот

TC Candler се критичари од Лос Анџелес кои во последниве 27 години секоја година прават листа од 100 најубави жени…

”Грдото пајче” го возврати ударот!Шоу бизнис и трач
згодница

”Грдото пајче” го возврати ударот!

Талула Вилис е ќерката на Деми Мур и Брус Вилис, која порано била нарекувана “грдото дете”. Таа не ги заборави…

Новите AirPods слушалки на Apple пристигнуваат во 2018!Мобилни и технологија
функционално наменски

Новите AirPods слушалки на Apple пристигнуваат во 2018!

Во текот на следната година компанијата Apple најверојатно ќе ги претстави новата серија на своите бежични слушалки, популарните AirPods. Според зборовите…

Деми Ловато го запали Инстаграм со своето деколте!Шоу бизнис и трач
Има што да покаже..

Деми Ловато го запали Инстаграм со своето деколте!

Убавата пејачката решила предновогодишно своите фанови на Инстаграм да ги почести со секси селфи, на кое во прв план ги…

Сите потврдија, Салах е играч за Реал МадридСпорт
си го бива

Сите потврдија, Салах е играч за Реал Мадрид

Египќанецот Мохамед Салах оваа сезона воодушевува со неговите настапи за Ливерпул – во првата сезона каде досега има постигнато 21…

Во најава е импресионирачки добар Голф!Авто-мото
секогаш врвни перформанси

Во најава е импресионирачки добар Голф!

Поатрактивен и подинамичен од било кога досега – Фолксваген со новата генерација на Голф ќе се обиде повторно да ја…

Најоткачени бјути трендови за 2017 годинаМода и убавина

Најоткачени бјути трендови за 2017 година

На крајот од годината е време да се сумираат сè што се случило, па и во полето на шминкање и…