Интересна предновогодишна програма на Cineplexx 28.12 – 03.01.2018Музика и филм
ќе ги посетиме

Интересна предновогодишна програма на Cineplexx 28.12 – 03.01.2018

Подгответе се за новата година со потполно нова игра и потполно нови правила. Оваа година ќе се игра потполно нов…

Ќерката на Еминем со поголема слава од него!Шоу бизнис и трач
дали ќе ги наследи стапките од татко и?

Ќерката на Еминем со поголема слава од него!

Преубавата Хејли, ќерка на раперот Еминем, вчера наполнила 22 години, а со оваа роденденска фотографија привлекла многу внимание. Хејли Скот,…

Алесандра Амбросио во новогодишно провокативно издание!Убавици
Секогаш заводлива..

Алесандра Амбросио во новогодишно провокативно издание!

Иако е пензионрана, сепак е една од најубавите жени на светот па затоа и снимила провокативна снимка за потребите на…

Отворен комплексот Адора Flatiron Скопје! (ВИДЕО)Занимливости
преубав комплекс

Отворен комплексот Адора Flatiron Скопје! (ВИДЕО)

Во централното урбано подрачје на Скопје,во населбата Кисела Вода вчера беше отворен новиот станбено-деловен комплекс Адора Flatiron. Во присуство на…

Маркус Ериксон е импресиониран од развојот на ЗауберСпорт
позитивна вест

Маркус Ериксон е импресиониран од развојот на Заубер

Способноста на Заубер да се развиваат во последниот дел од сезоната го изненади Маркус Ериксон откако околу летниот период тимот…

Стивен Дефур со одличен изведен слободен удар го затресе Манчестер ЈунајтедСпорт
Вести

Стивен Дефур со одличен изведен слободен удар го затресе Манчестер Јунајтед

Стивен Дефур со одличен изведен слободен удар го затресе Манчестер Јунајтед во вчерашниот меч кој заврши нерешен, 2-2. Дефур по…

Маурицио Покетино со пофални зборови за Хари КејнСпорт
Вести

Маурицио Покетино со пофални зборови за Хари Кејн

Маурицио Покетино после вчерашниот натпревар на неговата екипа имаше само пофални зборови за Хари Кејн. Фудбалерите на Тотенхем остварија висока…

Роберто Манчини е најсериозен кандидат за тренерското место во МиланСпорт
Вести

Роберто Манчини е најсериозен кандидат за тренерското место во Милан

Манчини е најсериозен кандидат за тренерското место во Милан, на кое во моментов се наоѓа Џенаро Гатузо кој под силен…

Убиен 21 годишниот роднина на РијанаЖивот
Трагедија

Убиен 21 годишниот роднина на Ријана

Популарната пејачка Ријана моментално поминува низ тежок период  после трагедијата во која нејзиниот 21 годишен роднина од Барбадос е убиен.…

Слушнете ги хитовите од 2017 година во една песнаМузика и филм
Екстра

Слушнете ги хитовите од 2017 година во една песна

Останаа уште само неколку дена во 2017 година и можеме да кажеме дека оваа година беше година на добри хитови.…