Најскапата елка во светот е во Абу ДабиЗанимливости

Најскапата елка во светот е во Абу Даби

Луксузниот хотел со 5 ѕвезди во Абу Даби „Emirates Palace“ и оваа година го декорираше својот хол со традиционално најскапата елка…

(Видео) Најневеројатни акробации за 2017 годинаЗанимливости
Феноменални лиѓе

(Видео) Најневеројатни акробации за 2017 година

Акробатиката е нешто што секогаш ги зачудуваше луѓето, а нивните снимки, во ерата на интернетот, се меѓу најгледаните на сајтовите…

Меган Маркл ја засени војводката Кејт МидлтонШоу бизнис и трач
Жени со стил

Меган Маркл ја засени војводката Кејт Мидлтон

Британското кралско семејство присуствуваше на божиќната миса во црквата Сандригама, а главните ѕвезди беа дефинитивно дамите, Меган Маркл и Кејт…

Роби Вилијамс гол им ги честита празниците на ситеШоу бизнис и трач
Убава честитка

Роби Вилијамс гол им ги честита празниците на сите

Англискиот пејач Роби Вилијамс ги израдува своите верни фанови со фотографијата на која е гол. Во текот на оваа година,…