Како се кажува „Среќен Божиќ“ во земјите во Европа?Занимливости

Како се кажува „Среќен Божиќ“ во земјите во Европа?

Колку пати за време на празниците изговараме „Среќен Божиќ”, но дали би умееле да го честитаме на други јазици во…

Прва расистичка навреда за Меган Маркл од кралското семејствоШоу бизнис и трач

Прва расистичка навреда за Меган Маркл од кралското семејство

Принцезата Мишел од Кент, член на британското кралско семејство, се извини на јавноста затоа што на расистичка основа ја навредила…

Празнично дружење за двајцата – разиграни гаќички од LiscаМода и убавина
Cheek by Lisca

Празнично дружење за двајцата – разиграни гаќички од Liscа

Како што се приближуваат празниците, доаѓа време кога можеме повеќе да се посветиме себеси и на нашите најдраги. Време е…

Вака старлетата го прослави својот роденденШоу бизнис и трач

Вака старлетата го прослави својот роденден

Поранешниот модел и бодибилдер Џоди Марш го прослави својот 39-ти роденден гола и во теретана вежбајќи. Розевитеа чорапите кои се…

Ова се најгледаните видеа на YouTube за 2017 годинаЗанимливости

Ова се најгледаните видеа на YouTube за 2017 година

Погледнете ја листата на првите десет најпопуларни и најубави снимки кои ја обележаа оваа година. 10. Children interrupt BBC News…