Лионел Меси го победи РеалСпорт
Вести

Лионел Меси го победи Реал

Кој е најдобар фудбалер во историјата, дали Кристијано Роналдо или Лионел Меси? Аргентинецот ја доби личната битка според бројот на…

Рома нема да ангажира нови играчиСпорт
Вести

Рома нема да ангажира нови играчи

Рома нема да ангажира нови играчи во зимскиот преоден рок, соопшти раководството на клубот. Ние сработивме одлична работа со сегашниот…

Џејми Лин Спирс чека второ детеШоу бизнис и трач
Честитки

Џејми Лин Спирс чека второ дете

Џејми Лин Спирс имаше вистински божиќен подарок за сите фанови, со кои ја сподели веста дека чека второ дете. 26…

Кајли Џенер отсуствува од божиќната честитка на КардашијанШоу бизнис и трач
Екстра

Кајли Џенер отсуствува од божиќната честитка на Кардашијан

Семејството Кардашијан од година во година има се покреативни и необични божиќни честитки, но овогодинешната ги изненади многу. Крис Џенер…

Стариот телефон претворете го во систем за безбедност!Мобилни и технологија
Интересно..

Стариот телефон претворете го во систем за безбедност!

Новата апликација изработена од Едвард Сноуден  го претвора стариот и бескорисен телефон во моќна алатка за сајбер безбедност, а она…

BMW X2 SUV доаѓа во Јануари!Авто-мото
не престануваат со новини

BMW X2 SUV доаѓа во Јануари!

BMW потврдија дека новиот X2 SUV ќе дебитира на North American International Auto Show во Детроит во јануари, покрај новите…

Кралските снаи една до друга блеснаа на божиќната мисаШоу бизнис и трач
Баш се слатки

Кралските снаи една до друга блеснаа на божиќната миса

Католиците денеска го празнуваат Божиќ па токму затоа Британското кралско семејство утрово ја посети црквата Св. Марија Магдалена каде беше…

Вистински облини, несовршености и целулит во новата песна “Vai Malandra”Музика и филм
храбар потег

Вистински облини, несовршености и целулит во новата песна “Vai Malandra”

Една од најсексапилните бразилски пејачки, Анита предизвикала лавина од коментари на социјалните мрежи откако го објавила видеоспотот за својата нова…

Каков трансфер направи Муса Дембеле?Спорт
талент

Каков трансфер направи Муса Дембеле?

Муса Дембеле се прослави со своите феноменални партии во дресот на Селтик, и иако се веруваше дека неговиот следен чекор…

Џенифер Анистон вака пазарува пред нова годинаШоу бизнис и трач

Џенифер Анистон вака пазарува пред нова година

Џенифер Анистон падна во празнична еуфорија и неодамна беше фатена во масовно купување подарок во еден центар. И додека медиумите…