Вести

Барселона го победи Реал Мадрид

Барселона на Сантиаго Бернабеу со 3-0 го победи големиот ривал Реал Мадрид. Со оваа победа, Каталонците имаат 14 бода повеќе…

Слатко

Тристан со прекрасна порака до Клои Кардашијан

После неколку месеци откако медиумите пишуваа за бременоста на Клои Кардашијан, Тристан и Клои конечно објавиа дека го чекаат своето…

Екстра

Погледнете го новиот изглед на Џулија Робертс

Холивудската актерка Џулија Робертс моментално во Њујорк го снима филмот Ben is Back, а нејзиното движење постојано го следат папараците.…

Слика

Вака Коко Т изгледаше пред пластичните операции

Старлетата Коко Т не крие дека имала бројни операции, а на Инстаграм се потсети на својот изглед од младоста –…

Екстра

Кети Пери во новиот видео запис на Тејлор Свифт?

Дали е време Кети Пери и Тејлор Свифт повторно да се смират? Медиумите јавуваат дека тоа може да се случи…

На 52 години го покажа телото во бикини како што секоја жена треба да има

Педесет и двегодишниот телевизиска и радио-водителка Ема Форбс неодамна отпатува за Барбадос, а фотографиите од папараците на плажата ги обиколија…

Со жешки фотографии од Мароко, Ешли го заведе посилниот пол

Плус-сајз моделот Ешли Греј направи серија фотографии во Мароко, и тие најдобро ги претстави на Instagram. На фотографиите снимени во…

Ник Вујичиќ стана татко на близнаци

Сопругата на познат мотивациски говорник и борец за правата на лицата со посебни потреби, Нико Вујичиќ, родила близнаци. Горд татко…

Музеј за селфи

Дали селфито може да биде уметност?

Музејот Selfiе, кој ќе биде отворен во Лос Анџелес во јануари, ќе ја претстави уметноста инспирирана од селфи фотографиите. Во…

На 99 години

Почина Боб Гивенс, творецот на Душко Долгоушко

Американскиот аниматор Боб Гивенс, попознат како основач на популарниот лик Душко Долгоушко, почина на 99-годишна возраст. Гивенс почина од природна…