Фитнес трудницата е сега е опуштена мајкаЗанимливости
Исто како да вежба

Фитнес трудницата е сега е опуштена мајка

Нејзината бременост беше постојано набљудувана од светските медиуми. До последниот ден од бременоста, фитнес инструкторката Сара Стејџ беше мета на…

Идната принцеза се појави во фустан кој се распродаде со брзина на светлинатаШоу бизнис и трач

Идната принцеза се појави во фустан кој се распродаде со брзина на светлината

Секаде каде што се појавува, американската актерка Меган Маркл дава силен впечаток со нејзината убавина и стил. Овој пат, таа…

Новиот изглед на Џулија Робертс ги воодушеви фановитеШоу бизнис и трач
Се подмладила

Новиот изглед на Џулија Робертс ги воодушеви фановите

Пред крајот на годината, американската актерка Џулија Робертс претстави нова боја на коса која го освежуваше нејзиниот изглед. Многумина велат…

Го смири најголемиот холивудски заводник Џорџ Клуни, а вака изгледала на 17 годиниШоу бизнис и трач

Го смири најголемиот холивудски заводник Џорџ Клуни, а вака изгледала на 17 години

Амал Клуни е светски познат адвокат, но таа беше запознаена со пошироката јавност само кога стана позната како “светска заводничка”,…

Ова е најсексипилниот Дедо МразМода и убавина

Ова е најсексипилниот Дедо Мраз

Запознајте го Пол Мејсон, најсекси Дедо Мраз кој ги освои жените низ целиот свет. Канадскиот Пол Мејсон стана вистинска интернет-сензација…

Лука Дончиќ доби техничка грешка, а подоцна и исклучувањеСпорт
Вести

Лука Дончиќ доби техничка грешка, а подоцна и исклучување

Лука Дончиќ, вчера поради груба игра доби техничка грешка, а подоцна и исклучување. Тренерот на Реал по натпреварот, истакна дека…

ФИФА се смилува над Пауло ГерероСпорт
Вести

ФИФА се смилува над Пауло Гереро

Пауло Гереро беше суспендиран на една година поради паднатиот допинг тест на кој бил позитивен поради користење кокаин. Тоа беше…

Ед Ширан прозборе на хрватски и им се заблагодари на фановите од ХрватскаШоу бизнис и трач
Честитки

Ед Ширан прозборе на хрватски и им се заблагодари на фановите од Хрватска

Ед Ширан од неодамна доби признание од Хрватска, што толку се израдува па прозборе неколку зборови на хрватски. Пејачот е…

Катарина Радивојевиќ во солзи поради видео во кое е голаШоу бизнис и трач
Шокантно

Катарина Радивојевиќ во солзи поради видео во кое е гола

Катарина Радивојевиќ се прослави со улогата во филмот Зона Замфирова, по што имаше неколку улоги во српските филмови, но проба…

Македонската апликација When in X повторно се најде меѓу најдобрите стартапи во ЕвропаСпорт

Македонската апликација When in X повторно се најде меѓу најдобрите стартапи во Европа

Авантуристичкиот дух на апликацијата посветена на патувањата – When in X, повторно ја освојува Европа. По успешниот настап на најголемата…