Вардар ќе настапува без двајца од своите интернационалциСпорт
Вести

Вардар ќе настапува без двајца од своите интернационалци

Вардар во пролетниот дел од шампионатот ќе настапува без двајца од своите интернационалци. Џамбул Џигаури и Итало Хозе Оливеира Дос…

Погледнете го првиот трејлер за филмот Ocean’s 8Музика и филм
Трејлер

Погледнете го првиот трејлер за филмот Ocean’s 8

Долго очекуваниот трејлер за филмот Ocean’s 8 стигна на интернет денес, а во него конечно ги гледаме моќните дами на…

Ким и Кање сакаат да присуствуваат во текот на породувањето на нивното трето детеШоу бизнис и трач
Екстра

Ким и Кање сакаат да присуствуваат во текот на породувањето на нивното трето дете

Ким Кардашијан и Кање Вест се спремни за доаѓањето на своето трето дете на свет. Нивната ќерка наредниот месец на…

И во бременоста не се откажува од долгиот шлицШоу бизнис и трач

И во бременоста не се откажува од долгиот шлиц

Моделот Кристи Тајген не се откажува од модните предизвици нити во бременоста. Иако првиот пат кога чекаше бебе важеше за…

Кристина Агилера е и понатака “Dirty”Шоу бизнис и трач
Екстра

Кристина Агилера е и понатака “Dirty”

  Кристина Агилера од неодамна наполни 37 години, а заедно со пријателките организираше тематска забава во стилот на својот видео…

Маја Беровиќ и Леон со нов дуетМузика и филм
Нов хит

Маја Беровиќ и Леон со нов дует

Маја Беровиќ годината ја завршува во голем стил, со гостување во песната на младиот пејач Леон, кој публиката го запозна…

Најзгодниот татко на Instagram со сигурностМода и убавина

Најзгодниот татко на Instagram со сигурност

Мариanо Ди Вајо е успешен блогер, моден дизајнер и глумец од Италија, а може да се пофали и со богата…

Кој филм најмногу се гледаше на 10.000 метри висина?Музика и филм

Кој филм најмногу се гледаше на 10.000 метри висина?

Анимираниот филм “The Boss Baby” најмногу се гледаше на летовите на авиокомпанијата Qantas. Филмот го освои првото место на листата…

„Очајната домаќинка“ Ева бремена на 42 годиниШоу бизнис и трач
Наскоро ќе стане мајка

„Очајната домаќинка“ Ева бремена на 42 години

Ѕвездата на серијата “Очајни домаќинки” Ева Лонгорија и нејзиниот сопруг Хозе Бастон очекуваат бебе. Иако долго време имаше гласини за…

Дали Роналдо го пропушта Ел Класико?Спорт
Зарем е можно?

Дали Роналдо го пропушта Ел Класико?

Настапот на најдобриот фудбалер на светот за 2017-та година, Кристијано Роналдо на Ел Класико е под знак прашалник. Португалецот има…