Се фотографираше потполно гола за шест милиони следачиШоу бизнис и трач
Солидна бројка

Се фотографираше потполно гола за шест милиони следачи

По добивањето на шест милиони следачи на Инстаграм, Деми Роуз, како признание, објави гола фотографија. Американската манекенка и биша девојка…

Жените ќе можат да користат и тампони од марихуанаЗанимливости
Што е следно?

Жените ќе можат да користат и тампони од марихуана

Многу жени секој месец се соочуваат со ПМС тегоби, а најчесто се работи за грчеви кои се појавуваат во стомакот…

Вака е предпразнично во домот на РоналдоШоу бизнис и трач
Семејна идила

Вака е предпразнично во домот на Роналдо

Девојката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез објави на Instagram сликата од своето семејство. Ова е прва слика од нив шестмина…

Неколку начини да ја зачуваме животната средина!Занимливости
Мисли и делувај!

Неколку начини да ја зачуваме животната средина!

Секојдневно слушаме за заштита на животната средина, но дали знаеме што всушност тоа значи и како ние можеме да придонесеме?…

Скопје Сити Мол во хумана новогодишна кампања за социјално загрозени семејстваПРЕС

Скопје Сити Мол во хумана новогодишна кампања за социјално загрозени семејства

Започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На…

Енрике Иглесијас и Ана Курникова станаа родители и добија близнациШоу бизнис и трач
да им се живи и здрави

Енрике Иглесијас и Ана Курникова станаа родители и добија близнаци

По цели 16 години поп ѕвездата Енрике Иглесијас и тенисерката Ана Курникова, кои секогаш знаеле како својот приватен живот да го задржат…

Апсолутен хит во 2018 година, боб фризура!Мода и убавина
секогаш актуелна

Апсолутен хит во 2018 година, боб фризура!

Постојат безвременски фризури кои ќе бидат секогаш актуелни, а една од нив е боб фризурата која дефинитивно ќе биде шема…

Управата на Милан ќе ги казни своите фудбалери!Спорт
дали е потребно?

Управата на Милан ќе ги казни своите фудбалери!

По поразот од втората најслаба екипа во Серија А – Верона од 3:0, дополнително ги налути челниците на Милан и…

Самсунг ги произведе најдобрите три лаптопи со најиздржливи батерии досега!Мобилни и технологија
Секогаш број 1!

Самсунг ги произведе најдобрите три лаптопи со најиздржливи батерии досега!

Јужнокорејската компанија Самсунг одлучи да не го чека саемот “CES” (Consumer Electronics Show) во јануари и веќе ги претстави трите…

Провокативната и неодолива Алексис Рен!Убавици
Баш секси

Провокативната и неодолива Алексис Рен!

Магазинот “Love” за новогодишната кампања ја  ангажираше познатата манекенка Алексис Рен која во провокативниот едиторијал, манекенката е полугола, нејзиниот задник…