Ливерпул оствари убедлива победаСпорт
Вести

Ливерпул оствари убедлива победа

Ливерпул оствари исклучително важна и убедлива победа на гостувањето кај Борнемут каде славеше со 4-0. Со овој триумф, црвените станаа…

Ули Хенес не ја исклучува можноста од ангажман на скапи играчиСпорт
Вести

Ули Хенес не ја исклучува можноста од ангажман на скапи играчи

Ули Хенес не ја исклучува можноста од ангажман на скапи играчи во зимскиот преоден рок. Според него, Баварците можат да…

Беа големи филмски ѕвезди, а денес ретко кој се сеќава на нивЗанимливости
Филм

Беа големи филмски ѕвезди, а денес ретко кој се сеќава на нив

Во Холивуд секојдневно се појавуваат некој нови ѕвезди. Еден ден сте на врвот на светот, а веќе следниот сте заборавени.…

Погледнете го првиот настап на Дара БубамараШоу бизнис и трач
Екстра

Погледнете го првиот настап на Дара Бубамара

Дара Бубамара денес е една од попопуларните пејачки на српската естрада, но некогаш изгледаше сосема поинаку. Таа својот прв настап…

Владо Георгиев татко по втор патШоу бизнис и трач
Честитки

Владо Георгиев татко по втор пат

Владо Георгиев минатата недела гостуваше во една емисија како би ги промовирал двата концерти кој ќе ги одржи. Пејачот оваа…

“Замолчите” ги досадните пријатели на Фејсбук!Занимливости
ова се бараше!

“Замолчите” ги досадните пријатели на Фејсбук!

Фејсбук воведе нова опција “Snooze” со која ќе можете привремено да ги “замолчите” своите пријатели кое некое време не сакате…

Суперхикс ја крена на нозе арената Борис Трајковски!Шоу бизнис и трач
беше вистински спектакл!

Суперхикс ја крена на нозе арената Борис Трајковски!

Под мотото „ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, во организација на САН продукција, во малата сала…

Погледнете го електричниот SUV на Audi!Авто-мото
модерен и комфорен

Погледнете го електричниот SUV на Audi!

Комплетно електричниот SUV на Audi, моделот e-tron, е повторно забележан на шпионски фотографии за време на тестирање. Е-tron треба официјално…

Galaxy S9 со продажбата започнува во Март!Мобилни и технологија
какви перформанси...

Galaxy S9 со продажбата започнува во Март!

Самсунг својот најнов производ Galaxy S9 планира да го претстави веќе во февруари, а телефоните би требало да се најдат…

Ел Класико нема ништо да реши за состојбата на Барселона!Спорт
вистина..

Ел Класико нема ништо да реши за состојбата на Барселона!

Луис Суарез изјави дека предстојниот натпревар на Барселона против големиот ривал Реал Мадрид нема ништо да реши околу трката за…