Нов албум на Здравко Чолиќ, „Ono malo sreće“Музика и филм
апсолутен хит

Нов албум на Здравко Чолиќ, „Ono malo sreće“

Здравко Чолиќ  го издаде својот петнаесетти студиски албум „Ono malo sreće“ кој е прво заедничко издание на двете најголеми дискографски…

Документарниот филм за Дејвид Боуви доаѓа набрзо!Музика и филм
едвај чекаме

Документарниот филм за Дејвид Боуви доаѓа набрзо!

Документарниот филм “David Bowie: The Last Five Years” за животот на легендарниот музичар Дејвид Боуви наскоро ќе ја доживее својата премиера.…

Со кого сака да се соочи Пике во ЛШ?Спорт
искрено си кажа

Со кого сака да се соочи Пике во ЛШ?

Дефанзивецот Жерард Пике со неговата Барселона бележи резултати на ниво во оваа сезона со тоа што е видливо дека каталонците…

Кои се најпреценетите актери за 2017 година?Музика и филм
смешна категорија

Кои се најпреценетите актери за 2017 година?

Оваа година списанието “Forbes” направи листа на најпреценети актери на годината. Во текот на составувањето на листата за 2017 година,…