Скоти Пипен смета дека Леброн Џејмс до крајот на кариерата ќе го надмине Мајкл ЏорданСпорт
Вести

Скоти Пипен смета дека Леброн Џејмс до крајот на кариерата ќе го надмине Мајкл Џордан

Скоти Пипен, смета дека Леброн Џејмс до крајот на кариерата во многу сегменти ќе го надмине големиот Мајкл Џордан. Исто…

Џенифер Анистон веќе три месеци не живее со сопругот Џастин?Шоу бизнис и трач
Шокантно

Џенифер Анистон веќе три месеци не живее со сопругот Џастин?

Иако се чинеше дека Џенифер Анистон конечно ја најде среќата со колегата Џастин Терокс, се чини дека нивната љубов е…

Кристиан Бејл го смени личниот опис поради улогаШоу бизнис и трач
Слика

Кристиан Бејл го смени личниот опис поради улога

Кристиан Бејл важи за еден од актерите кој е спремен на се за да добие улога, па дури и драстично…

Роб Кардашијан исчезна?!Шоу бизнис и трач
Шокантно

Роб Кардашијан исчезна?!

Драмата која пред пет месеци се разви помеѓу Роб Кардашијан и неговата поранешна вереница Блек Чајна остави траги над него.…

Погледнете го видео записот на Реља за песната АдреналинаМузика и филм
Видео запис

Погледнете го видео записот на Реља за песната Адреналина

Како на своите фанови на најдобар начин би им ја честитал Новата Година, Реља минатата недела ја помина работно и…

Антиќ изјави дека ја игра последната сезона од неговата кариера!Спорт
тој си знае најдобро

Антиќ изјави дека ја игра последната сезона од неговата кариера!

Најтрофејниот македонски кошаркар и единствениот кој ја направи нашата нација горда со своето учество во НБА лигата, Перо Антиќ, најверојатно…

Славниот пар стави крај на нивната врска!Шоу бизнис и трач
Штета баш..

Славниот пар стави крај на нивната врска!

Според пишувањата на светските медиуми, славната двојка Хали Бери и Алекс да Кид отпатувале на Бора Бора, но романтичниот одмор…

Претставен е календарот на „Пелистерка“ за 2018 годинаЗанимливости
предобри!

Претставен е календарот на „Пелистерка“ за 2018 година

Во хотелот „Мериот“ брендот „Пелистерка“ денеска одржа конференција за медиуми, пред кои го претстави календарот за 2018 година. Деветтиот по…

Исти перформанси како iPhone X, но три пати поевтин, тоа е S9Мобилни и технологија
топ перформанси

Исти перформанси како iPhone X, но три пати поевтин, тоа е S9

Кинеската компанија Leagoo подготвува претставување на паметен телефон со ознака S9 за кој познавачите на технологијата забележале дека овој уред…

Како Џесика Алба го доживува мајчинството?Шоу бизнис и трач
таа е одлична мајка

Како Џесика Алба го доживува мајчинството?

Актерката Џесика Алба открива дека при првата бременост мислела дека не е спремна за мајчинство плашејќи  дека ќе се изгуби себеси…