Хрватскиот фудбаслки сојуз доби нова казна од ФИФАСпорт
Вести

Хрватскиот фудбаслки сојуз доби нова казна од ФИФА

ХНС доби нова казна од ФИФА поради однесувањето на хрватските навивачи на бараж натпреварот против Грција. Хрватска е казнета со…

Диего Марадона добро се изнасмеа на изјавата на Кристијано РоналдоСпорт
Вести

Диего Марадона добро се изнасмеа на изјавата на Кристијано Роналдо

Диего Марадона добро се изнасмеа на изјавата на Кристијано Роналдо кој самиот за себе рече дека е најдобар на сите…

Гоца Тржан откри какви проблеми има со ќерка иШоу бизнис и трач
Екстра

Гоца Тржан откри какви проблеми има со ќерка и

Гоца Тржан откри во едно интервју дека ќерка и Лена и прави проблеми бидејќи почнала да влегува во пубертет, но…

Популарниот рапер тврди: Ме киднапираа вонземјаниШоу бизнис и трач
Лудо

Популарниот рапер тврди: Ме киднапираа вонземјани

Кендрик Ламар моментално е еден од најталентираните и најпопуларните рапери во светот. А се чини дека за неговиот успех се…

Двејн Рок Џонсон доби ѕвезда на булеварот на славнитеШоу бизнис и трач
Слика

Двејн Рок Џонсон доби ѕвезда на булеварот на славните

Двејн Рок Џонсон покрај тоа што е прогласен за најсексипилен маж во светот и се смета за најдобро платена ѕвезда,…

Ники Минаж ги покри градите само со сребрени лепенкиШоу бизнис и трач
Топлес

Ники Минаж ги покри градите само со сребрени лепенки

Американската раперка Ники Минаж ги објави фотографиите снимени зад сцената за време на фотосесијата за насловната страница на списанието Paper.…

Принцезата Марта со интересна Божиќна желба до Дедо МразШоу бизнис и трач

Принцезата Марта со интересна Божиќна желба до Дедо Мраз

Норвешката принцеза Марта Луиз на својот Instagram објави фотографија од нејзината најголемата божиќна желба, па ги шокираше сите. Најстарата ќерка…

Вајнстин има одговор на обвиненијата на СелмаШоу бизнис и трач
Драмата продолжува

Вајнстин има одговор на обвиненијата на Селма

Актерката Селма Хајек е уште една во серија жени што го обвини холивудскиот продуцент Харви Ванјстин за сексуално вознемирување. Таа…

Бред Пит ја освои младата холивудска глумицаШоу бизнис и трач
Опа

Бред Пит ја освои младата холивудска глумица

Според светските медиуми, познатиот актер Бред Пит не можеше да одолее на убава русокоса Џенифер Лоренс. Од кога тој објави…

Ким Кардашијан покриена во светки за новата колекцијаШоу бизнис и трач
Златна девојка

Ким Кардашијан покриена во светки за новата колекција

На крајот од годината, Ким Кардашијан е на прагот на нејзината кампања за продажба на козметика и парфеми. На сите…