Кој ќе биде наследникот на Маскерано?Спорт
многу комбинации

Кој ќе биде наследникот на Маскерано?

Барселона бележи одлични резултати во првата сезона на Ернесто Валверде, но ова не значи дека клубот и тимот не се…

Скопје го доби Creative Hub – бизнис центар на креативноста и неформалното образованиеЗанимливости
Само напред!

Скопје го доби Creative Hub – бизнис центар на креативноста и неформалното образование

Почнувајќи од септември годинава, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа…

Боја која ќе владее во 2018 годинаМода и убавина

Боја која ќе владее во 2018 година

Секоја година, институтот Пантоне ја избира најпопуларната боја за претстојниот календарски период. Во 2018 година, сите, ако им веруваме на…

Елизабет Харли продолжува со секси објавиШоу бизнис и трач

Елизабет Харли продолжува со секси објави

Британската актерка Елизабет Харли повторно ја загреа атмосферата на Instagram со објава на слика во розев бикини. Актерката Лиз Харли…

Од ова се откажа принцот Хари заради МеганШоу бизнис и трач

Од ова се откажа принцот Хари заради Меган

Откако почна да се забавува со американската актерка Меган Маркл, со која неодамна и се сврши, принцот Хари се откажа…