Кепа Аризабалга ќе го засили Реал Мадрид!Спорт
Вести

Кепа Аризабалга ќе го засили Реал Мадрид!

Кепа Аризабалга ќе го засили Реал Мадрид. Реал ќе плати 20 милини евра за 23-годишниот чувар на мрежа кој има…

Ана Николиќ: Ме фаќа кризаШоу бизнис и трач
Вести

Ана Николиќ: Ме фаќа криза

Ова беше бурна година за пејачката Ана Николиќ. На свет ја донесе Тара, но подоцна се разведе од сопругот Раста,…

Вељко Ражнатовиќ го прослави роденденот на КопаоникШоу бизнис и трач
Екстра

Вељко Ражнатовиќ го прослави роденденот на Копаоник

Вељко Ражнатовиќ наполни 21 година, а забавата за неговиот роденден ја направи на Копаоник, каде му се придружи и неговата…

Двојничката на Рада Манојловиќ во Ѕвездите на грандШоу бизнис и трач
ТВ

Двојничката на Рада Манојловиќ во Ѕвездите на гранд

Моника Ивкиќ има 27 години и со нејзиното појавување во Ѕвездите на гранд ги маѓепса и публиката и жирито на…

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!Настани
15.12.2017

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на…

Вака Јелена Розга изгледаше на почетокот од кариератаШоу бизнис и трач
Екстра

Вака Јелена Розга изгледаше на почетокот од кариерата

Јелена Розга важи за една од најпопуларните пејачки на балканот. Кариерата ја започна уште во 1996 година, а тогаш изгледаше…

Поради лајкот на Ким Кардашијан проследија низа интервјуа на овој шминкерШоу бизнис и трач

Поради лајкот на Ким Кардашијан проследија низа интервјуа на овој шминкер

Роден во Добој, со престојувалиште во Белград, тој дури и не се сомневал дека неговите соништа ќе почнат да сe…

Пристигнува новиот McLaren SennaАвто-мото
досега невидено нешто..

Пристигнува новиот McLaren Senna

Изгледот на новиот McLaren Senna е конечно потполно откриен, а вие погледнете и воодушевете се. Суперавтомобилот е наречен по легендарниот…

Крис Реа се онесвести на бинаШоу бизнис и трач
тажно..

Крис Реа се онесвести на бина

65 годишниот англиски пејач Крис Реа, се онесвестил за време на концертот во Оксфорд, по што итно бил пренесен во…

Кевин Спејси пуштил рака на член на кралското семејство!Шоу бизнис и трач
Страшно...

Кевин Спејси пуштил рака на член на кралското семејство!

Не стивнуваат вестите околу сексуалното злоставување во Холивуд каде една од “главните улоги” ја има Кевин Спејси кој претходните месеци…