Отворен е првиот нудустички ресторан во ПаризЗанимливости
Дали би го посетиле?

Отворен е првиот нудустички ресторан во Париз

О’Натурел е првиот нудистички ресторан од ваков вид во Франција и се наоѓа во мирно соседство во југозападен Париз, а…

Volkswagen Polo и T-Roc се закитија со 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAPАвто-мото
предобри!

Volkswagen Polo и T-Roc се закитија со 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

Двата најнови модели на Volkswagen , Polo и T-Roc, го достигнаа највисокиот рејтинг од 5 ѕвезди во тестовите за судар…

Намалете го ризикот од мозочен и срцев удар со порција сирење!Здравје и Фитнес
cheese lover

Намалете го ризикот од мозочен и срцев удар со порција сирење!

Љубителите на сирење, а и оние кои не се конзуматори дефинитивно ги знаат добрите придобивките од сирењето. Имено, новото истражување…

Интересна изјава на бразилецот Кака за легендарните Меси и РоналдоСпорт
Кака е во право

Интересна изјава на бразилецот Кака за легендарните Меси и Роналдо

Легендарниот бразилски фудбалер Рикардо Кака е последниот играч кој ја освои „Златната топка“ пред да започне доминацијата на Кристијано Роналдо…

Амбер Херд повторно ја револтира јавноста!Шоу бизнис и трач
си се снаоѓа..

Амбер Херд повторно ја револтира јавноста!

Сигурно не сте ја заборавиле русокосата холивудска актерка Амбер Херд, која освен по својата убавина, е позната и по големиот…