Жељко Лукајиќ ќе биде нов тренер на тимот на МЗТ Скопје АеродромСпорт
Вести

Жељко Лукајиќ ќе биде нов тренер на тимот на МЗТ Скопје Аеродром

Жељко Лукајиќ ќе биде нов тренер на тимот на МЗТ Скопје Аеродром, откако попладнево беа завршени сите формалности околу потпишувањето…

Вест Хем денеска славеше со 1:0 против шампионот ЧелзиСпорт
Браво

Вест Хем денеска славеше со 1:0 против шампионот Челзи

Вест Хем денеска славеше со 1:0 против шампионот Челзи во 16. коло од англиската Премиер лига. Стрелец на единствениот погодок…

Крис Браун шокираше со изборот на домашно миленичеШоу бизнис и трач
Шокантно

Крис Браун шокираше со изборот на домашно милениче

Крис Браун се пофали со едно необично домашно милениче кој го купил за својата ќерка. Тој на Инстаграм објави видео…

Ријана го прошета вереничкиот прстен?Шоу бизнис и трач
Екстра

Ријана го прошета вереничкиот прстен?

Ријана вчера се појави во Њујорк во една необична комбинација, но тоа што на сите им привлече внимание беше дијамантскиот…

Погледнете го трејлерот за филмот Jurassic World – Fallen KingdomМузика и филм
Трејлер

Погледнете го трејлерот за филмот Jurassic World – Fallen Kingdom

Компанијата Universal Pictures го претстави првиот трејлер за филмот Jurassic World – Fallen Kingdom. Филмот го режираше J.A. Bayon. За…

„Apple“ ќе го купи „Shazam“Мобилни и технологија
алал да им е..

„Apple“ ќе го купи „Shazam“

Американските специјализирани онлајн портали објавија дека американскиот гигант „Apple“ се подготвува да ја купи мобилната апликација „Shazam“ за рингтонови и…

Анџелина Џоли проговори за крајот на бракот со Бред Пит!Шоу бизнис и трач
славниот пар Бранџелина

Анџелина Џоли проговори за крајот на бракот со Бред Пит!

Анџелина Џоли и Бред Пит ја започнаа својата љубовна врска кога Бред сè уште беше во брак со холивудската актерка…

BMW масовно ќе произведува електрични модели на автомобили!Авто-мото
Тие знаат најдобро!

BMW масовно ќе произведува електрични модели на автомобили!

BMW верува дека иднината ѝ припаѓа на електричните автомобили и plug-in хибридите, покажува планот за електрификација на моделите од оваа…

Моќните придобивки на бразилските ореви!Здравје и Фитнес
ммм вкусно и здраво

Моќните придобивки на бразилските ореви!

Она што секогаш треба да го имате во вашиот дом се бразилските ореви кои се богати со минерали и витамини,…

Поради однесувањето на навивачите, Зенит казнет од УЕФАСпорт
Заслужено!

Поради однесувањето на навивачите, Зенит казнет од УЕФА

Рускиот клуб Зенит заработи казна од УЕФА поради однесувањето на навивачите за време на дуелот од Лига Европа против македонскиот…