Наскоро доаѓа  „батеријата од соништата“Мобилни и технологија
Конечно!

Наскоро доаѓа „батеријата од соништата“

Научниците развиваат батерија од магнезиум која што би требало да понуди поголем капацитет и да обезбеди подолго траење на батеријата.…

Дали Ванеса Хаџенс може да ја засени Џеј Ло?Музика и филм
која е подобра?

Дали Ванеса Хаџенс може да ја засени Џеј Ло?

Последните неколку недели,Џенифер Лопез, нејзината најдобра пријателка Леа Ремини и холивудската симпатична актерка Ванеса Хаџенс, се наоѓаат во Њујорк, каде…

Наоми Кемпбел и нејзината мајка во најдобро издание досега!Шоу бизнис и трач
Како сестри!

Наоми Кемпбел и нејзината мајка во најдобро издание досега!

На доделувањето на  “British Fashion Awards” легендарната манекенка Наоми Кемпбел и нејзината мајка Валери Морис-Кемпбел ги воодушевија сите присутни со…

Според Меси, еден од најдобрите напаѓачи е Гонзало Игуаин!Спорт
Прав другар

Според Меси, еден од најдобрите напаѓачи е Гонзало Игуаин!

Ѕвездата на Барселона, Меси, постојно врши притисок врз селекторот на аргентинската репрезентација за да го повика во новната репрезентацијата Гонзало…

7 причини зошто е прекрасно да имате постара сестраЗанимливости
Интересно

7 причини зошто е прекрасно да имате постара сестра

Секако дека секој ќе има свое мислење за тоа дали е подобро да се биде помала или постара сестра, но…