Карпош Соколи забележаа поразСпорт
Вести

Карпош Соколи забележаа пораз

Карпош Соколи и во шестиот натпревар од ФИБА Еврокупот, забележа пораз, во натпревар каде ни одблиску не беа рамноправен противник.…

Запознајте ја ќерката на Кристијано РоналдоШоу бизнис и трач
Екстра

Запознајте ја ќерката на Кристијано Роналдо

Георгина Родригез конечно на светот ја покажа својата ќерка Алана Мартина. Фановите на славниот фудбалер до сега немаа можност да…

Деспасито сепак не е најслушана песна за 2017 годинаМузика и филм
Екстра

Деспасито сепак не е најслушана песна за 2017 година

Песната која ја одбележа 2017 година е секако Деспасито во изведба на Луис Фонси во дует со Деди Јенки. Оваа…

Оваа жена го испробала лубрикантот со марихуанаЗанимливости

Оваа жена го испробала лубрикантот со марихуана

На пазарот во САД се појави во продажба на лубрикант со марихуана. Производителите тврдат дека исто така помага при тешка…

Таа е единствената личност на која и е дозволено да патува без пасошЗанимливости

Таа е единствената личност на која и е дозволено да патува без пасош

Британската кралица Елизабет II е владетел на Велика Британија, Канада, Австралија, Нов Зеланд и 12 други кралства на Комонвелтот, кои…

Ова е листата на 10 најслушани видеа на YouTubeМузика и филм

Ова е листата на 10 најслушани видеа на YouTube

Youtube објави листа со 10 музички видеа кои привлекоа најголемо внимание кај публиката, а секое од нив му припаѓа на…

„Ми кажуваа дека не сум слаба, нити доволно убава.“ – изјави идната принцезаШоу бизнис и трач

„Ми кажуваа дека не сум слаба, нити доволно убава.“ – изјави идната принцеза

Актерката Меган Маркл откри колку и беше тешко да ги направи своите први чекори во кариерата, но исто така и…

Ќерката на Деми и Брус позираше без градникШоу бизнис и трач

Ќерката на Деми и Брус позираше без градник

Ќерка на актерите Брус Вилис и Деми Мур, дваесет и шест годишната Скаут Вилис на својот Instagram профил објави фотографија која многумина…

Securicom со нова услуга – отворен Центарот за итни настани!Занимливости

Securicom со нова услуга – отворен Центарот за итни настани!

Securicom групацијата е препознатлива по иновативните пакети на услуги за безбеден, чист и функционален простор за деловно работење и живеење.…

Зошто дигиталната писменост е важна за младите?Занимливости

Зошто дигиталната писменост е важна за младите?

Дигитална писменост – вештината која денес е еднакво важна како читањето и пишувањето, но сè поретко е сфатена во вистинскиот…