Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во МакедонијаМобилни и технологија
Одиме во шопинг!

Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

Предводникот од новата Mate серија – Huawei Mate 10 Pro, паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот…

Мила Кунис и Ештон Качер блеснаа на црвениот тепихМузика и филм
преубав пар

Мила Кунис и Ештон Качер блеснаа на црвениот тепих

Холивуд парот Ештон Качер и Мила Кунис речиси никогаш не се појавуваат заедно на филмски премиери или некои свечености во…

Меган Маркл блесна во креација на македонецот Тони МатичевскиШоу бизнис и трач
Едноствано совршена

Меган Маркл блесна во креација на македонецот Тони Матичевски

Меган Маркл, иако и пред тоа позната личност откако ја официјализира врската со принцот Хари  не престанува да биде во…

Тоти умее да ја наполни касата на „волчицата“Спорт
Еден е Тоти!

Тоти умее да ја наполни касата на „волчицата“

Франческо Тоти од како минатата сезона и стави крај на својата играчка кариера, тој и понатаму го продолжи патувањето со…

Запознајте ја Елетра Ламборџини во минијатурно бикини!Шоу бизнис и трач
привлечно...

Запознајте ја Елетра Ламборџини во минијатурно бикини!

Една од наследничките на империјата “Lamborghini”, Eлетра, гордо ги покажа своите облини на плажата Мајами Бич, на која може да…

Damien Dubrovnik, String Forces и Vedis во петок на Desonanz 2017Настани
08.12

Damien Dubrovnik, String Forces и Vedis во петок на Desonanz 2017

Егзотичните Damien Dubrovnik, со локална поддршка од String Forces и Vedis, на скопската публика ќе и приредат уникатно концертно доживување…

Delta Funktionen во четврток на Desonanz 2017Настани
07.12

Delta Funktionen во четврток на Desonanz 2017

Истакнатиот ветеран на светската хаус, техно и електро сцена, Delta Funktionen од Берлин, овој четврток (седми декември) ќе настапи во…