Македонската кошаркарска федерација ќе ги награди најдобритеСпорт
Вести

Македонската кошаркарска федерација ќе ги награди најдобрите

Македонската кошаркарска федерација ќе ја продолжи традицијата и оваа календарска година ќе ги награди најдобрите на свечена церемонија на 25…

Ѕвездите на доделување на британските модни наградиМода и убавина
Убавици

Ѕвездите на доделување на британските модни награди

Американските ѕвезди во италијански креации доминираа на доделувањето на британските модни награди, кои се одржани во понеделникот вечерта во Ројал…

Кендал Џенер како Роки на снимањето на календарШоу бизнис и трач
Екстра

Кендал Џенер како Роки на снимањето на календар

Магазинот LOVE традиционално прави серијал од сексипилни видео снимки со најубавите жени на денешницата, додека истовремено ги фотографира за календар.…

Новата сезона на Куќа од карти без Кевин СпејсиМузика и филм
Серија

Новата сезона на Куќа од карти без Кевин Спејси

Компанијата Нетфликс соопшти дека наредната година ќе ја снима последната шеста сезона од серијата Куќа од карти, но без досегашниот…

Ким Кардашијан повторно започна расправија со Тејлор СвифтШоу бизнис и трач
Бизарно

Ким Кардашијан повторно започна расправија со Тејлор Свифт

Ким Кардашијан во понеделникот на Инстаграм објави фотографија на која гледаме како со мобилен телефон ја фотографира восочната фигура на…

Во Барбадос именувана улица по РијанаШоу бизнис и трач

Во Барбадос именувана улица по Ријана

„Westbury New Road” во Св. Михаил во Барбадос е сега позната како “Rihanna Drive” откако премиерот на оваа островска држава…

Згодната украинска тенисерка на насловна страна без гаќичкиШоу бизнис и трач

Згодната украинска тенисерка на насловна страна без гаќички

Украинската тенисерка Елина Свитолина прифати да се фотографира без гаќички за еден машки магазин во Украина, а наместо само во…

Младата пејачка заборави на блицовите, па покажа малце повеќеШоу бизнис и трач

Младата пејачка заборави на блицовите, па покажа малце повеќе

Поп-пејачката Селена Гомез се појави на еден настан во Лондон. Иако сакаше да изгледа елегантно во црно, блицевите на камерите…

Ова моментално е најпопуларниот носМода и убавина
Стручните лица открија

Ова моментално е најпопуларниот нос

По Мелани Трамп, Анџелина Џоли и Ким Кардашијан, жените повеќе сакаат да го достигнат изгедот на актерката и идната принцеза…

Новата сезона на празници со нов трендЗанимливости
Никогаш пооткачен

Новата сезона на празници со нов тренд

Празници доаѓаат во одличен стил и оваа година се појави многу необичен тренд на Интернет. #murraychristmas #showbiz #reindeerboob A post…