Се случува!

Рада Манојловиќ во емисија по грешка покажа се!

Периодот за новогодишни емисии пристигна, оние кои сите сакаме да ги гледаме бидејки се со омилените ТВ ѕвезди.   Сите знаеме…

Инстаграм ја објави листата на 10 најпосетувани градови во 2017

Седум години по започнувањето на Instagram, оваа социјална мрежа успеа да привлече 800 милиони корисници. Во средата, компанијата објави листа…

Преубаво

Бритни се пофали со прекрасната новогодишна декорација во својот дом

Поп ѕвездата Бритни Спирс ја пофали Новогодишната декорација во нејзиниот дом на Твитер. Пејачката објави фотографија од нејзината масивна елка…

10 најелегантни места во светот

Заландо ја претстави листата на 80 најелегантни градови во светот, составена од љубители на архитектурата, уметноста и модата. Градовите се…

Сега ќе може да ја наречат принцеза

Меган Маркал сепак е од кралско семејство

Истражувач на Бостонското историско генеалошко друштво во Нова Англија вели дека свршеницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл била директен…

здраво и вкусно

Зачин кој помага во согорување на масните наслаги

Покрај досега познатите благодети од циметот, американските научници откриле дека тој содржи есенцијално масло кое го поттикнува метаболизмот, истовремено забрзувајќи…

Совршен автомобил

Како изгледа моќниот Lamborghini Urus?

Lamborghini Urus е новиот SUV на автомобилскиот гигант, кој официјално ќе биде претставен на 4-ти декември оваа година. Моделот се…

Нека му е со среќа!

Филипе Кутињо официјално е играч на Барселона!

Според каталонскиот весник „Спорт“ кој кон почетокот на месец ноември соопшти дека Барселона повторно ќе се обиде да го ангажира…

не секој издржува!

Легендите на Јунајтед се опуштија и имаа ноќ за паметење

Гери Невил, Фил Невил, Дејвид Бекам, Рајан Гигс и Ники Бат, легендите на Манчестер Јунајтед  преку своите официјални профили на…

без коментар

Кога оди Лејди Гага на плажа, фановите полудуваат!

Поп ѕвездата Лејди Гага решила да се одмори малку на плажа во многу необичен стајлинг, а потоа сето тоа го…