Вести

Антоан Гризман открива дека бил на прагот да се пресели во Арсенал, но во последен момент се откажале од него

Антоан Гризман, во својата објавена автобиографија, открива дека во 2013 година бил на прагот да се пресели во Арсенал, но…

Вести

Натпреварот на Вардар – Шкупи заврши со 1-1

Вардар не успеа да дојде до предност на првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија против екипата на Шкупи. Вардар…

Екстра

Откриени вистинските имиња на синовите на Лепа Брена

Лепа Брена во бракот со Боба ги доби двата сина – Стефан и Виктор. Меѓутоа иако пораснаа во центарот на…

Екстра

Клои Кардашијан со тајна венчавка во Лас Вегас

Клои Кардашијан наскоро ќе се омажи за идниот татко на своето дете, NBA ѕвездата Тристан Томсон на интимна церемонија која…

Слатко

Роналдо ја покажа ќеркичката и заработи 5 милиони лајкови

Кристијано Роналдо од неодамна го доби своето четврто дете, ќерка по име Алана Мартина. Но, оваа недела тој ги воодушеви…

Зошто е важно да имате цврст задник?

Освен тоа што е секси и го подобрува впечатокот за целата фигура и кај жените и кај мажите ? Со вежбите за…

Креативно

Ја спои љубовта кон природата и фризурите

Урсула Гоф ја комбинирала љубовта кон природата и фризурата и почнала да ја бои косата инспирирана од најубавите предели на…

По 20 години работа доби отказ поради обвиненија за сексуaлно вознемирување

Американската телевизиска мрежа NBC отпушти едниот од главните водители на утрински вести, Мета Лауер, по обвинение за сексуално вознемирување. Одлуката…

Заслужено

Нејзината фотографија освои највеќе лајкови на инстаграм во 2017 година

Откако дознавме кои се најпопуларните луѓе на Instagram, тимот зад оваа глобална мрежа открил чија фотографија има освоено најмногу лајкови…

Љубов

Џеј Зи го потврди неверството и откри како го спасиле бракот

По гласините за измамата и двата музички албуми кои потврдија дека нивниот брак е раскинат, Џеј Зи потврди дека ја…