Ова се најпопуларните ѕвезди на InstagramЗанимливости

Ова се најпопуларните ѕвезди на Instagram

Instagram ја објави листата на најпопуларни луѓе на оваа социјална мрежа. Сосема очекувано, првото место дојде кај кралицата на социјалните…

Како го прослав Хејли својот роденденШоу бизнис и трач

Како го прослав Хејли својот роденден

Моделот Хејли Болдвин одлучи да го прослави својот 21-ти роденден на многу егзотичен начин. Со нејзините пријателки, меѓу кои и…

Пријавете се и освојте спиење во божиќниот камион на Кока-КолаЗанимливости
пријавете се..

Пријавете се и освојте спиење во божиќниот камион на Кока-Кола

Eуфоријата за Новата Година започнува со празничната реклама на Кока-Кола и незаменливите божиќни камиони кои каде и да поминат ја…

Почнува битката за Греми наградите, кој колку номинации има?Шоу бизнис и трач
интересна битка

Почнува битката за Греми наградите, кој колку номинации има?

Холивуд е моментално највозбуден поради прогласувањето на номинациите на најголемите музички награди, Греми.  Оваа година Џеј Зи го има најголемиот…

Ангелите на Victoria’s Secret позираа на розовиот тепихУбавици
Која од која поубава

Ангелите на Victoria’s Secret позираа на розовиот тепих

Најгламурозните настани несомнено се оние во организација на брендот за долна облека, Victoria’s Secret, каде на едно место можеме да…

Рита Ора со една фотографија ги остави сите без здив!Шоу бизнис и трач
Ммм привлечно..

Рита Ора со една фотографија ги остави сите без здив!

Популарната пејачка Рита Ора се соблекла во костим за капење, а акцентот на фотографиите кои ги објавила на Инстаграм го…

Кендал е сепак само тинејџерка, лицето и е полно со акни!Шоу бизнис и трач
Тоа е природно..

Кендал е сепак само тинејџерка, лицето и е полно со акни!

Преубавата Кендал Џенер била фотографирана без шминка, а нејзините фанови буквално останале без текст кога виделе како таа навистина изгледа…

Таткото на Нејмар со интересна изјаваСпорт
Вести

Таткото на Нејмар со интересна изјава

Таткото на Нејмар кој му е и агент, повторно имаше интересна изјава во која мудро избегна да ти отфарли шпекулациите…

Цеца блесна во најавата за новиот видео записМузика и филм
Видео запис

Цеца блесна во најавата за новиот видео запис

Дуетот на Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ се чека со месеци, но фановите денес ќе имаат конечно можност да уживаат…

Ким Кардашијан откри кој ќе ја глуми во автобиографскиот филмШоу бизнис и трач
Екстра

Ким Кардашијан откри кој ќе ја глуми во автобиографскиот филм

Ким Кардашијан веќе 10 години е присутна на јавната сцена, па не е чудно ако во иднина биде сниман филм…