со здравје да се служи..

Максим Јордански е добитникот на новиот iPhone X

Максим Јордански е победник во големата потрага по iPhoneX која викендов ја организираше Македонски Телеком на Плоштад Македонија во Скопје.…

Нека им е со среќа..

И официјално Принцот Хари ќе се жени со Меган Маркл!

Принцот Хари и американската глумица Меган Маркл се верија, пишува во соопштението од Кенсингтонската палата, а свадбената прослава ќе се…

искусен тренер

Роберто Манчини посакува да е селектор на Италија!

„Аѕурите“ неодамна му врачија отказ на селекторот Џампјеро Вентура откако не успеаа да се пласираат на Светското првенство во Русија…

некогаш немат граници

Ги полуде мажите со својот изглед, а сега не може да ја препознаеш ( ФОТО )

Кога се појавуваше во црвениот костим за капење во ТВ серијата “Чувари на плажа”, ги полудуваше мажите ширум светот, а…

животот продолжува понатаму..

Гвинет Палтроу на домашен ручек со вереникот и поранешниот сопруг

Оскаровската Гвинет Палтроу очигледно нема никакви проблеми со мажите во нејзиниот живот,и  сподели фотографија како ужива во дружбата со вереникот…

Супер настан!

Пастело ја понесе титулата Најдобар млад бренд на Неделата на дизајн во Скопје

Покрај основниот модел на Неделата на дизајн во Скопје кој претставува епицентар на сите збиднувања во контекст на дизајнот воопшто,…