Новиот SЕАТ Leon со помодерен дизајнАвто-мото
одлично гратско возило

Новиот SЕАТ Leon со помодерен дизајн

SEAT се надеваат дека ќе профитираат од успехот на својот Ateca SUV со претставување на новата генерација на хечбекот Leon…

Дали е на повидок нов холивудски пар?Шоу бизнис и трач
Баш се слатки

Дали е на повидок нов холивудски пар?

Актерката Дакота Џонсон и музичарот Крис Мартин веќе “запловиле” во емотивна романса судејќи според пишувањата на светските медиуми. Американската актерка…

Џеј Ло на концерт скоро па гола ( ВИДЕО )Шоу бизнис и трач
се за слава..

Џеј Ло на концерт скоро па гола ( ВИДЕО )

Џеј Ло овој пат на својот концерт во Дубаи ја оставила публиката без текст, но не само поради пеењето туку…

Лео Меси по четврти пат доби „златната копачка“Спорт
Честитки..

Лео Меси по четврти пат доби „златната копачка“

Лионел Меси го стигна Кристијано Роналдо со освојувањето на четвртата „златна копачка“ добивајќи ја наградата за најдобар стрелец во сезоната…

Левандовски со надеж дека ќе го совладаат ПСЖ со 4-0!Спорт
има голем оптимизам..

Левандовски со надеж дека ќе го совладаат ПСЖ со 4-0!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски со голема доза на оптимизам го најавува последното коло од групната фаза во Лигата…

Нјаким Гатвеч, убавица наречена “Кралица на темнината”Мода и убавина
чоколатце!

Нјаким Гатвеч, убавица наречена “Кралица на темнината”

Нјаким Гатвеч живее во Минеаполис, САД и е 24 годишна манакенка од Судан која се нарекува како “Кралица на темнината”,…

Најмоќниот Porsche 911 Turbo SАвто-мото
вистински ѕвер!

Најмоќниот Porsche 911 Turbo S

Германскиот производител Porsche најавуваат дека ќе биде доработен 3,8-литарски твин-турбо моторот кој што ќе развива импресивни 630 коњски сили. Германски…