Дрејк и Бела Хадид повеќе не зборуваатШоу бизнис и трач
Екстра

Дрејк и Бела Хадид повеќе не зборуваат

Дрејк и Бела Хадид повеќе не разговараат, открија нивните блиски пријатели за американските медиуми. Во октомври се шушкаше дека Дрејк…

Ана Ивановиќ со преслатка фотографија потврди дека е бременаШоу бизнис и трач
Слатко

Ана Ивановиќ со преслатка фотографија потврди дека е бремена

Иако веќе со месеци кружат приказни дека Ана Ивановиќ и нејзиниот избраник Бастиан го очекуваат првото дете, славната тенисерка во…

Робињо осуден на 9 години затворСпорт
Шокантно

Робињо осуден на 9 години затвор

Италијанскиот суд денес го осуди фудбалерот Робињо на девет години затвор за учество во силување на албанка во 2013 година.…

Вардар со пораз од 2-1Спорт
Вести

Вардар со пораз од 2-1

Вардар со резултат од 2-1  се враќа од гостувањето кај руски Зенит. Ова е петти пораз за Вардар во пет…

Серена Вилијамс упати моќна порака за жените до нејзината ќеркаШоу бизнис и трач
преслатко..

Серена Вилијамс упати моќна порака за жените до нејзината ќерка

Серена Вилијамс во нова реклама ја потенцира моќта на жените и се обраќа прв пат на нејзината ќерка.  Рекламата во…

Шакира откажа 17 концерти!Шоу бизнис и трач
нека е со помин..

Шакира откажа 17 концерти!

Пред извесно време се шпекулираше дека Шакира има проблеми со здравствената состојба, но пејачката изјави дека се работи за нешто…

Акинфеев по 11 години, односно 46 натпревари не прими гол во ЛШСпорт
прекинат е баксузот

Акинфеев по 11 години, односно 46 натпревари не прими гол во ЛШ

Конечно по цели по 43 натпревари во Лигата на шампионите, голманот на ЦСКА Москва, Игор Акинфеев, успеа да ја сочува…

Погледнете го новиот Honor 7X!Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Погледнете го новиот Honor 7X!

Компанијата Honor го претстави својот нов паметен телефон од средната класа – Honor 7X. И тој навистина ќе ве заинтригира.…

Никој не е совршен и со тоа сите ние мора да се помириме – изјави Моника Белучи во топлес издание!Шоу бизнис и трач
Совршена!

Никој не е совршен и со тоа сите ние мора да се помириме – изјави Моника Белучи во топлес издание!

Италијанската актерка Моника Белучи е добро позната по својата исклучителна убавина којашто се чини дека навистина им пркоси на годините,…

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина ЧераудоНастани
16.11 - 26.11

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот…