Борис Бекер смета дека Лондон е неговиот вистински домСпорт
Екстра

Борис Бекер смета дека Лондон е неговиот вистински дом

Борис Бекер рекол дека не се чувствува како Германец и дека би сакал да биде погребан на Вимблдон. Бекер долго…

Лионел Меси ќе започне како резерваСпорт
Вести

Лионел Меси ќе започне како резерва

Лионел Меси во вечерашниот меч од ЛШ против Јувентус ќе започне како резерва. Каталонците ова го објаснуваат како техничка одлука…

Парижани славеја победа од 7-1Спорт
Вести

Парижани славеја победа од 7-1

Селтик само го налути ПСЖ откако во денешниот меч од 5. коло од групата Б во ЛШ, поведе со 0-1.…

Како Бела Хадид го задржи вниманието кон себе на ревијата “Victoria’s Secret”?Мода и убавина
прекрасна е!

Како Бела Хадид го задржи вниманието кон себе на ревијата “Victoria’s Secret”?

Најпознатиот бренд за долна облека направи свој спектакал кој бил одржан во Шангај, а за Бела Хадид се зборувало со…

Ешли Алексис во долна облека на Lovehoney!Мода и убавина
преубава е вака..

Ешли Алексис во долна облека на Lovehoney!

Добро познатата плус-сајз манекенката Ешли Грејем направи вистинска револуција во модната индустрија кога се најде на насловната страница на магазинот…

Дарко Соколов во МЗТ Скопје!Спорт
Заслужено!

Дарко Соколов во МЗТ Скопје!

Денеска официјално македонскиот шампион МЗТ Скопје потврди дека нивен нов член е репрезентативниот бек Дарко Соколов. Соколов доаѓа од таборот…

„Beautiful trauma“ доби свој нов видео запис!Музика и филм
Конечно!

„Beautiful trauma“ доби свој нов видео запис!

Една од последните песни на Пинк „Beautiful Trauma“ вчера доби своj видео запис. Пинк во дел од видео записот ја презема улогата…

Кендал Џенер полека стигнува до врвот!Шоу бизнис и трач
алал да и е

Кендал Џенер полека стигнува до врвот!

Дефинитивно Кендал Џенер, е само уште една девојка која паметно го искористи својот публицитет и врските добиени од Кардашијан кланот…

Стринг форсис | Промоција на „Страв“Настани
Среда | 22.11

Стринг форсис | Промоција на „Страв“

Драги другари и другарки, Стринг форсис имаат нов видео-запис (спот) и би сакале да го гледаат заедно со вас, а можеби…

Не е ни почнат со градење, а веќе е резервиран повеќе од пола#Убав живот

Не е ни почнат со градење, а веќе е резервиран повеќе од пола

Реномираниот романски хотел за мраз, единствениот од ваков вид во Југоисточна Европа, е резервиран дури 60 отсто, иако нејзината изградба…