Девојката на Кристијано Роналдо е во теретана 8 дена по породувањетоШоу бизнис и трач
Екстра

Девојката на Кристијано Роналдо е во теретана 8 дена по породувањето

Георгина Родригез се породи пред осум дена. Таа на свет донесе девојче кое го нарече Алана Мартина. Но, наместо да…

Криси Тиган и Џон Леџенд го очекуваат второто детеШоу бизнис и трач
Честитки

Криси Тиган и Џон Леџенд го очекуваат второто дете

Криси Тиган и Џон Леџенд кој на 14 септември ја прославија 4 годишнината од бракот, го чекаат второто дете, соопшти…

Вардарци со преполн распоредСпорт
Вести

Вардарци со преполн распоред

Вардар го очекува згуснат распоред, како на домашната така и на меѓународната сцена. Вардарци веќе во четврток (23 ноември) ќе…

Бешикташ обезбеди пласман во осминафиналетоСпорт
Браво

Бешикташ обезбеди пласман во осминафиналето

Бешикташ обезбеди пласман во осминафиналето од Лигата на Шампионите. Тие имаат 11 поени, односно 4 повеќе од второпласираниот Порто на…

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобилАвто-мото
премногу за нашата држава..

Погледнете го новиот RAESR Tachyon Speed електричен хиперавтомобил

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Здрави оброци за зголемување на енергијатаЗдравје и Фитнес
одлични идеи..

Здрави оброци за зголемување на енергијата

Покрај стимулансите како пијалоците кои содржат кофеин, исто така и храната игра голема улога во одржување на нивото на енергија…

Подгответе се за првиот трејлер за „A Wrinkle in Time“Музика и филм
Eдвај чекамеее

Подгответе се за првиот трејлер за „A Wrinkle in Time“

Во недела вечерта ќе можеме да го погледнеме во новиот трејлер на Disney филмот „A Wrinkle in Time“  исполнет со магија, возбуда,…

Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 ProМобилни и технологија
Па повелете!

Повелете и нарачајте го пред сите новиот Huawei Mate 10 Pro

Потрошувачите овој пат можат да го бараат и да го добијат првиот врвен модел на Huawei во Нептун, непосредно пред…

Тони Грнчаров е новиот извршен директор на МЗТ Скопје!Спорт
Добар избор!

Тони Грнчаров е новиот извршен директор на МЗТ Скопје!

Поранешниот капитен и кошаркарот кој прв го крена шампионскиот пехар во историјата на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров , ќе биде нов…

Сопругата на Лаферти снимена во авион, но не со негоШоу бизнис и трач

Сопругата на Лаферти снимена во авион, но не со него

Сопругата на Кајл Лаферти, напаѓач на Северна Ирска, сега е на местото на сексуалните обвинувања. Имено, моделот Ванеса Лаферти е…