Лима доминираше и оваа година во ШангајМода и убавина

Лима доминираше и оваа година во Шангај

Годишна модна ревија на Victoria’s Secret е секогаш спектакл. И за модните критичари, но и за обичните набљудувачи. Со години, еден…

Нити згодното тело не ја спаси од лошите критикиШоу бизнис и трач
Модно промашување

Нити згодното тело не ја спаси од лошите критики

Хелен Бригс е позната личност на МТВ во Британија. Но, исто така, девојката која впечатливо и неизбришливо остава трага каде…

Селена го смени и момчето и изгледот целосноШоу бизнис и трач
Баш добро и стои

Селена го смени и момчето и изгледот целосно

Пејачката Селена Гомез беше запазена на American Music наградите во Лос Анџелес. Изгледот на слатката мала бринета се промени целосно. Таа…

Дали и новата песна на Луис Фонси ќе биде хит како Despacito?Музика и филм
Подеднакво добра

Дали и новата песна на Луис Фонси ќе биде хит како Despacito?

По една година на историскиот успех, владеењето на најзначајната топ листа во светот, за 11 последователни месеци и постигнувајќи рекордна…

Новата Мис на светот е ИндијкаМода и убавина
Браво

Новата Мис на светот е Индијка

Manushi Chhillar, 20 годишната убавица од Индија, победи на Мис свет. Manushi Chhillar е шестата Индијка која е прогласена за…

Емина Јаховиќ со нов видео запис за песната КармаШоу бизнис и трач
Нов видео запис

Емина Јаховиќ со нов видео запис за песната Карма

Една од најпознатите пејачки од српската естрада продолжи да ги изненадува своите фанови, овој пат со нов видео запис за…

Вест Бромвич Албион му додели отказ на Тони ПјулисСпорт
Вести

Вест Бромвич Албион му додели отказ на Тони Пјулис

Вест Бромвич Албион му додели отказ на менаџерот Тони Пјулис, поради слаби резултати. ВБА во саботата загуби од Челзи со…

Серхио Рамос ќе го пропушти натпреварот во НикозијаСпорт
Вести

Серхио Рамос ќе го пропушти натпреварот во Никозија

Серхио Рамос ќе го пропушти натпреварот со АПОЕЛ во Никозија од 5. коло во групната фаза од Лигата на шампионите.…

Дијана Рос со награда за животно достигнување!Шоу бизнис и трач
Заслужено!

Дијана Рос со награда за животно достигнување!

Една од најголемите икони на музичката индустрија,Дајана Рос, која беше на врвот на светските топ листи  во текот на 60-тите…

Домашен напиток против настинкатаЗдравје и Фитнес
Дефинитивно ќе пробаме!

Домашен напиток против настинката

Студената сезона веќе започна, па можете да забележите дека насекаде околу вас има се повеќе затнати носеви, кивање и кашлање.…