Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфиШоу бизнис и трач
Екстра

Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфи

Додека многу таблоиди се занимаваат со нејзиниот љубовен живот, Хајди Клум ни покажа дека таа тема воопшто не ја интересира.…

Селена и Џастин со бакнеж потврдија дека се заедноШоу бизнис и трач
Врска

Селена и Џастин со бакнеж потврдија дека се заедно

Иако веќе со недели е јасно како ден дека Селена Гомез и Џастин Бибер се заедно, двајцата не сакаат да…

Кошаркарите на Кливленд со победа над ЛА КлиперсСпорт
Вести

Кошаркарите на Кливленд со победа над ЛА Клиперс

Кошаркарите на Кливленд ноќеска ја постигнаа деветтата победа или четврта во серија откако по продолжение на домашен терен го победија…

Лионел Меси понижен во ТВ емисијаСпорт
Шокантно

Лионел Меси понижен во ТВ емисија

Меси денеска важи за еден од најдобрите фудбалери во историјата, а многумина сметаат дека му недостасува единствено титулата светски шампион…

Арсенал го победи Тотенхем со 2-0, но и двата гола нерегуларниСпорт
Нерегуларни голови

Арсенал го победи Тотенхем со 2-0, но и двата гола нерегуларни

Арсенал попладнево го одигра својот најдобар натпревар сезонава и го победи Тотенхем со 2-0, но двата гола беа нерегуларни. При…

Позната тенисерка објави фотографија после сексШоу бизнис и трач

Позната тенисерка објави фотографија после секс

Словачка тенисерка Доминика Чибулкова се смета за еден од најталентираните спортистки. Таа е свесна за нејзината убавина, и објавува секој…

Џоли со моќен говор против сексуалното насилствоШоу бизнис и трач
Преубаво кажано!

Џоли со моќен говор против сексуалното насилство

Анџелина Џоли имаше свое обраќање на конференцијата за мировни мисии на ОН во Ванкувер. Таа во својот моќен говор кажа…

Microsoft училиште во Македонија – СТЕМ АкадемијаЗанимливости
Тоа е она што фалеше..

Microsoft училиште во Македонија – СТЕМ Академија

СТЕМ Академијата во Македонија, стана дел од реномираните училишта во светот кои ги имаат имплементирано Microsoft образовни методологии, програми, практики…

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движењеМобилни и технологија
Го обожаваме!

Погледнете го новиот Motorola Moto Z и Polaroid за „реални“ фотографии во движење

Љубителите на фотографијата и сопствениците на паметните телефони на Motorola сигурно ќе размислат за купување на овој прилично интересен додаток.…

Зидан има две добри вести за дербито со АтлетикоСпорт
Одлично..

Зидан има две добри вести за дербито со Атлетико

По паузата поради репрезентативните настапи се сцена се враќаат клупските обврски и предизвици, а викендов еден од мечевите кој привлекува…