Вести

Перо Антиќ: Колективно одигравме лош натпревар

Перо Антиќ, по поразот од ЦСКА вечерва во Белград, потенцираше дека сите заедно и колективно, одиграле лош натпревар, но дека…

Вести

Златан Ибрахимовиќ ќе се врати на теренот

Златан Ибрахимовиќ ќе се врати на теренот пред почетокот на новата година. Златан е лав, вистински борец. Целото време беше…

Екстра

5 заблуди во кои веруваме во 20-тите

Во 20-тите години од животот веруваме во одредени лаги, а дефинитивно би требало да престанеме. 1. Мислиме дека само нас…

Смешно

Ким Кардашијан испи смути од сардина, само да не открие дали Кајли и Клои се бремени

Ким Кардашијан гостуваше кај Џејмс Корден, каде што играше генијална игра по име Spill Your Guts or Fill Your Guts. Иако…

Шокантно

Ники Минаж се разголи за насловната на магазинот Paper

Ники Минаж сака да го покори интернетот, како што едно време тоа го направи Ким Кардашијан. Раперката ја објави насловната…

16.11.2017

Концерт на Jaga Jazzist, Cinedays 2017

Локација: Младински Културен Центар 16.11.2017 од 22:30 Полека но сигурно ја затвораме музичката програма за престојното издание на CINEDAYS. Филмската…