Младиот рапер пронајден мртов на 21 година

Репер Лил Пип (Lil Peep) беше пронајден мртов на возраст од 21 година. Изведувачот, чие вистинско име беше Густав Ар,…

Време му е за одмор...

Јуп Хејнкес сепак не останува во Баерн Минхен!

Искусниот германски тренер Јуп Хејнкес ја отфрли можноста да остане во Баерн Минхен после истекувањето на „привремениот договор“. Хејнкес се…

Ќе го гледаме!

„The Greatest Showman“ – нов празничен филм!

Под режија на Мајкл Грејси од 20-ти декември ќе имаме можност да го погледнеме „The Greatest Showman“ . Станува збор за мјузикл кој…

Браво!

Дрејк покрај убавиот глас, на своите концерти го покажува големото срце и храброста!

Oна по кое е познат раперот Дрејк е тоа дека тој им пружа заштита на своите обожаватели. Познатиот пејач за време…

5 најбогати брачни парови во светот

Некои двојки се чини дека имаат сè, пари, моќ, убавина. Ако обајцата партнери направат многу пари, тогаш тоа ги прави…

Е не е исто..

Сепак на Ким и не и е сеедно што третото дете на свет ќе го донесе сурогат мајка!

Ким Кардашијан веќе e среќна со своите две деца, но сепак реши да оди и на трета среќа преку сурогат мајка.  Жената која треба…

Серијата „Господар на прстените“ ќе биде најскапиот тв проект

Амазон неодамна објави дека ги купил правата за снимање на серијата Господарот на прстените и дека тоа ќе биде најскапиот…

„Титаник“ повторно во кината

Легендарниот филм повторно ќе биде во кината по повод својата дваесет годишнина! Многу кина во Америка повторно ќе почнат да…

Ники Минаж во чизми кои ги носеше ЈК пред месеци дена

Време е за нова модна треска, а овој пат нејзините главни актери се рап ѕвездатана Ники Минаж и поп дивата…

Добар пар!

Нов Холивуд пар? Со кого Хејли Болдвин разменува нежности?!

Хејли Болдвин, којашто “Maxim” ја прогласи за најубава жена на светот, наводно е во врска со еден од најпопуларните помлади…