Вести

Каземиро: Нејмар е одличен играч

Каземиро го сподели своето мислење за можниот трансфер на напаѓачот ПСЖ, Нејмар. Тој е ѕвезда. Тој знае што прави. Нејмар…

Вести

Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на Маруан Фелаини

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на белгискиот репрезентативец, Маруан Фелаини. Претставници на клубот се…

GoPro камерата може да преживее и лава

Камерите GoPro имаат одлична репутација кога станува збор за издржливост и отпор, и може да се користат во екстремни ситуации.…

Кој ќе победи во тепачката помеќу најјакиот и најбогатиот Кинез?

Кинески милијардер и сопственик на „Алибаба”, Џек Ма покажа неверојатен неговата вештина во боречки вештини во борба со Џет Ли,…