Најпознатиот тинејџерски пар се повторно заедноШоу бизнис и трач

Најпознатиот тинејџерски пар се повторно заедно

Селена Гомез и две години помладиот Џастин Бибер – ја обновија нивната врска. Сликите што кружат во последните десет дена…

Конечно жена која е најоблечена за премиераШоу бизнис и трач

Конечно жена која е најоблечена за премиера

Кејт Винслет никој не ги оспорува глумачките вештини, а и она што е модерно. Премиерата на новиот филм беше причина…

Меган Маркл заминува од “Suits”Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Меган Маркл заминува од “Suits”

Меган Маркл и Патрик Џеј Адамс сакаат да ја напуштат популарната серија “Suits” која ја прослави девојката на принцот Хари.…

Трејлер за новото продолжение на DeadpoolМузика и филм

Трејлер за новото продолжение на Deadpool

Првиот тизер на трејлерот за новото продолжение на филмскиот серијал Deadpool беше објавена на YouTube. Со Рајан Рејнолдс, на големиот екран,…

Серхио Рамос го чека Нејмар во Реал Мадрид!Спорт

Серхио Рамос го чека Нејмар во Реал Мадрид!

Бразилецот Нејмар минатото лето ја шокираше фудбалската јавност откако одлучи да се пресели во редовите на париски ПСЖ. Нејмар се…

Трите нови телефони на Apple ќе бидат по примерот на iPhone XМобилни и технологија
Дизајнот е поубав!

Трите нови телефони на Apple ќе бидат по примерот на iPhone X

Сите нови телефони кои што Apple ќе ги претстави идната година ќе имаат екрани без рабови како iPhone X, а…

Barbie промовираше кукла со хиџабЗанимливости
Го оправдувате ли ова?

Barbie промовираше кукла со хиџаб

Barbie ја претстави својата нова кукла која е дел од Шеро програмата која е посветена на жените кои ги поместуваат границите и ги…

Погледнете го новиот електричен хиперавтомобил, RAESR Tachyon SpeedАвто-мото
Баш тркач!

Погледнете го новиот електричен хиперавтомобил, RAESR Tachyon Speed

Калифорниската стартап компанија RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research – напредни инженерски системи и истражување) претставила нов електричен хиперавтомобил…

Ротари Клуб донира ВАУРОН прочистувачи за воздух во градинките во ЦентарНастани
Браво

Ротари Клуб донира ВАУРОН прочистувачи за воздух во градинките во Центар

Во рамките на проектот на Ротари Клуб Скопје Камен Мост за намалување на изложеноста на децата на загаден воздух и…

Овој пејач е прогласен за најсексипилен маж на годинатаШоу бизнис и трач
Екстра

Овој пејач е прогласен за најсексипилен маж на годината

Како и секоја година, магазинот People го прогласи најсексипилниот човек за 2017 година. Овој пат таа чест ја имаше кантри…