Жената на годината, Џиџи Хадид избегна несреќа!Шоу бизнис и трач
Затоа служат сестрите!

Жената на годината, Џиџи Хадид избегна несреќа!

Џиџи Хадид имала мала незгода додека го напуштала својот апартман па поради долгата свечена тоалета и големиот број на папараци…

Дали LG ќе претстави паметен телефон – дрон?Мобилни и технологија
Тоа ни фали!

Дали LG ќе претстави паметен телефон – дрон?

Живееме во време кога технологијата се развива со огромна брзина, па после најразлични паметни уреди и геџети, нема да биде…

Преубава и згодна, но зошто се тие лоши стапала?Шоу бизнис и трач
Друг пат да внимава..

Преубава и згодна, но зошто се тие лоши стапала?

На модните критичари им треба само еден детаљ за да се расипе целосниот стајлинг, а пример за тоа е познатата…

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!Спорт
љубов кон работата..

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!

Тренерот на лондонски Арсенал, Арсен Венгер нема намера да се повлече од тренерската позиција на „Емирати“. Долгогодишниот тренер на англискиот…

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500Авто-мото
Креативно, зар не!?

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500

Автомобил како Shelby Mustang GT500 е од оние кои што секој би посакал да го има во својата гаража, но…

Цеца Ражнатовиќ сними видео запис за новата песнаШоу бизнис и трач
Нов видео запис

Цеца Ражнатовиќ сними видео запис за новата песна

Цеца Ражнатовиќ сними видео запис за песната Лажов ноторни, дует кој го снимаше заедно со пејачот Дејан Матиќ. Фолк дивата…

Шведска вчера го сруши студиото на ЕуроспортСпорт
Вести

Шведска вчера го сруши студиото на Еуроспорт

Фудбалерите на Шведска вчера во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП. По завршувањето на дуелот почна прославата…

Македонската фудбалска репрезентација со победа над ЛихтенштајнСпорт
Браво

Македонската фудбалска репрезентација со победа над Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн. Оваа селекција веќе има…

Која е подобра – Ирина или Деми?Шоу бизнис и трач

Која е подобра – Ирина или Деми?

Додека Деми Мур еднаш ја разбуди фантазијата на познатата филмска сцена од „Дух“, кога вајаше со Патрик Свејзи, сега моделот…

Плејбој моделот откри кои пробеми ги имаат девојките со големи градиШоу бизнис и трач

Плејбој моделот откри кои пробеми ги имаат девојките со големи гради

Линдзи Пелас е модел на Плејбој и се здоби со слава благодарение на нејзиното убаво тело и заносни атрибути. Таа…