Тејлор Свифт со многу номинации, но без ниедна награда на “MTV” наградите во Лондон!Шоу бизнис и трач
Кој што заслужил!

Тејлор Свифт со многу номинации, но без ниедна награда на “MTV” наградите во Лондон!

Тејлор Свифт била номинирана во најмногу категории, но не освоила ниедна награда па поради тоа можеби и на доделувањата на…

Кристијано Роналдо стана татко по втор пат годинаваШоу бизнис и трач

Кристијано Роналдо стана татко по втор пат годинава

Еден од најуспешните фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо го прослави раѓањето на четвртото дете на социјалните мрежи. 32-годишниот фудбалер објави…

Маче со две лица го освои светотЗанимливости

Маче со две лица го освои светот

Запознајте го Кимбер, прекрасна мачка со две лица. Една страна е кафенка, другата црна, едното око и е сино, другото…

Нов Самсунг телефон на преклопМобилни и технологија

Нов Самсунг телефон на преклоп

Иако Самсунг објавува нови телефони од своите популарни Galaxy и Note годишно, јужнокорејската компанија нуди и различни опции за корисници…

Нејзиното лице крие многу повеќе од што замислуватеМода и убавина

Нејзиното лице крие многу повеќе од што замислувате

Софија од Велика Британија, професионална шминкерка, на своите следачи им откри како нејзината кожа изгледа под пудрата. Софија страда од…

Емили без шминка е непрепознатливаШоу бизнис и трач

Емили без шминка е непрепознатлива

Со совршените облини го заведе целиот свет, стекна милиони следачи, а оваа слика без шминка на многумина мажи ги разочара.…