Вести

Италија вечерва на Сан Сиро го игра мечот на нивните животи

Италија вечерва на Сан Сиро го игра мечот на нивните животи, или меч за преживување на агонијата и очајот кој…

Доделување на награди

Еве кој не воодушеви, а кој не разочара на MTV EMA 2017

Вчера се одржаа популарните MTV EMA 2017. Познатите млади ѕвезди се собраа во Лондон каде што е одржано вистинско шоу.…

Слика

Близначињата Сир и Руми фотографирани за прв пат по 4 месеци

Бијонсе ги помина сите рекорди кога објави дека оваа година на свет ќе донесе близнаци. А сега 5 месеци откако…

Вести

УЕФА би можела да го исфрли ПСЖ од Лигата на Шампионите

УЕФА ќе го проверува буџетот на ПСЖ по огромните трансфери кои францускиот тим ги направи во 2017 година. Во летниот…

15.11.2017

Нов 16ти Red Hot Chili Peppers World Tribute (Бразил) во Скопје

Локација: Станица 26 Дата: 15.11.2017 Време: 20:00 Red Hot Chili Peppers World Tribute(Brasil) “Red Hot Chili Peppers World Tribute“ е…

14.11.2017

Панел: Дали си следниот Форбес 30 под 30?

Локација: Social Innovation Hub Skopje Rugjer Boshkovikj 16, 1000 Skopje Дата: 14.11.2017 Време: 5:30 PM – 6:30 PM Бојан Коскаров, основач и…

Повеќе не е интересна..

На Рита Ора не и смета да се прошета по бањарка на црвениот тепих!

Рита Ора изгледа како да немала време да се облече соодветно за MTV- Европските музички награди, па истрча директно од бањата…

Слатки...

Адријана Лима ги здрма социјалните мрежи!

Ангелот на Victoria’s Secret, Адријана Лима,  пред 5 месеци започна врска со турскиот писател Метин Хара. Таа на својот Instagram профил…

тотално модерни и убави!

Must have – хулахопки со дезен!

Она што е моментално модерно и урбано се дезенираните хулахопки кој го освоија светот, а дезенот може да биде различен,…

убаво кажано..

Што очекува Кутињо од Ливерпул?

Бразилскиот интернационалец, Филипе Кутињо испрати јасна порака кога е во прашање неговиот престој и иднина во Ливерпул. Офанзивниот фудбалер долго…