Нема повеќе фотошоп, целулитот и стриите веќе никој не ги криеМода и убавина

Нема повеќе фотошоп, целулитот и стриите веќе никој не ги крие

Од раководството на модната компанија Missguided, ветија дека повеќе нема да ги фотошопираат фотографиите од нивните модели. Тие се само…

Ким Кардашијан со нов производ со нејзиниот потписШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан со нов производ со нејзиниот потпис

Кога успеала да ја продаде својата прва колекција за шминка за десет минути, а за тоа да заработи 14,4 милиони…

Модна блогерка во дијамантски фустанМода и убавина

Модна блогерка во дијамантски фустан

Таа има половина милион следбеници на Instagram. Ариел Карнас е еден од највлијателните модни блогерки, и според нејзиниот статус на…

„Мистер Бин“ ќе стане татко по трет патШоу бизнис и трач

„Мистер Бин“ ќе стане татко по трет пат

Рован Аткинсон ќе стане татко по трет пат во својата 63-та година. Ѕвездата на серијата и филмовите “Мистер Бин” го…

ZTE Axon M – паметен телефон на преклопувањеМобилни и технологија
Одличен дизајн!

ZTE Axon M – паметен телефон на преклопување

Овој телефон е веројатно најинтересниот уред на годината кој  ќе се најде од продажба веќе од следниот месец, а цената…

Македонија триумфираше над Норвешка со 2 – 0!Спорт
Само победи!

Македонија триумфираше над Норвешка со 2 – 0!

Македонската А фудбалска репрезентација со триумф над Норвешка од 2-0 ја заокружи оваа успешна календарска година. „Црвено-жолтите“ во четвртиот меѓусебен…

Нова победа на Вардар сред Загреб над ППД Загреб!Спорт
алал да им е..

Нова победа на Вардар сред Загреб над ППД Загреб!

Најдобриот македонски ракометен состав и бранител на трофејот во Лигата на шампионите дојде до нова победа во елитното натпреварување и…

Руски трикови за поздрава и поубава коса!Мода и убавина
Тие знаат најдобро!

Руски трикови за поздрава и поубава коса!

Русинките се убави и негувани жени кои од дамнешни времиња внимаваат на својот изглед. Russia Beyond-Македонија за вас ги собра…

Вистината за бракот на Синди Крафорд и Ричард Гир!Шоу бизнис и трач
А сепак изгледаат убаво заедно!

Вистината за бракот на Синди Крафорд и Ричард Гир!

Бракот на една од најпознатите манекенки во светот и легендарниот холивудски актер траеше кратко и заврши многу одамна, но ќе…